REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Mokotów

drogi

 

Płatne parkowanie na Mokotowie. Strefa będzie rozszerzona

  29 kwietnia 2021

Płatne parkowanie na Mokotowie. Strefa będzie rozszerzona
źródło: ZDM

Drogowcy przygotowują się do włączenia kolejnego fragmentu dzielnicy do strefy płatnego parkowania. Jesienią odbędą się konsultacje, ale sprawa jest już praktycznie przesądzona.

REKLAMA

Po rozszerzeniu strefy o Żoliborz i Ochotę warszawski ratusz natychmiast rozpoczął przygotowania do ustawienia parkometrów na Starym Mokotowie, północnych Sielcach, Saskiej Kępie i tych fragmentach Pragi, na których parkowanie jest wciąż darmowe.

REKLAMA

Płatne parkowanie na Mokotowie

- Konsekwentne powiększanie strefy płatnego parkowania i zmiany zasad jej działania to element szerszej polityki parkingowej prezydenta Rafała Trzaskowskiego - pisze Zarząd Dróg Miejskich. - Celem tej polityki jest przede wszystkim ułatwienie znalezienia wolnego miejsca postojowego tym, którzy go rzeczywiście potrzebują. Opłaty za parkowanie pobiera się po to, aby chętnych do zaparkowania było mniej, niż miejsc postojowych. Strefa spełnia swoją rolę, jeśli ok. 10% miejsc jest wolnych, aby każdy, kto musi zaparkować, mógł znaleźć wolne miejsce.

Drogowcy rozpoczynają właśnie analizy, dotyczące objęcia strefą kilku kolejnych obszarów. Mowa m.in. o Mokotowie pomiędzy Trasą Łazienkowską i Polem Mokotowskim a Madalińskiego oraz Sielcami do Czerniakowskiej i Gagarina.

REKLAMA

Konsultacje na Mokotowie

- Pierwszym krokiem będzie analiza zachowań parkingowych kierowców - zapowiada ZDM. - Wykonawca będzie badać, ile pojazdów parkuje na poszczególnych ulicach o różnych porach dnia i nocy, zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy. Mierzone będzie również to, jak długo i jak często parkują poszczególne pojazdy. Na tej podstawie będzie można ocenić, jaką część aut używają mieszkańcy danego obszaru, a jaką osoby przyjeżdżające do pracy lub przesiadające się z samochodu do transportu zbiorowego.

Według drogowców celem strefy płatnego parkowania jest przede wszystkim "ochrona" mieszkańców przed napływem samochodów z zewnątrz. Konsultacje w tej sprawie odbędą się jesienią. Formalnie decyzję o wprowadzeniu strefy płatnego parkowania na Starym Mokotowie i północnych Sielcach podejmie rada miasta, ale wynik głosowania jest z góry znany.

(dg)

REKLAMA

Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie? Zapisz się do naszego newslettera.
 

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA