REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Targówek

Deweloper zbudował światła

 

Noga z gazu na Wincentego. Deweloper zbudował światła przy Borzymowskiej

  19 maja 2022

Noga z gazu na Wincentego. Deweloper zbudował światła przy Borzymowskiej
źródło: ZDM

Uruchomienie sygnalizacji świetlnej zakończyło przebudowę skrzyżowania Wincentego i Borzymowskiej. Oprócz świateł powstały na nim pasy do skrętu w lewo. Borzymowska została poszerzona, a na jej odcinku do Gościeradowskiej stanęły nowe latarnie z ledowymi oprawami.

REKLAMA

Budująca po sąsiedzku osiedle Nowy Targówek firma Atal zakończyła przebudowę skrzyżowania Wincentego z Borzymowską. Skrzyżowanie zostało wyposażone w sygnalizację świetlną włączoną do Zintegrowanego Systemu Zarządzania Ruchem.

REKLAMA

Nowe światła na Wincentego

- Północny wlot ul. Świętego Wincentego stał się trzypasmowy, bo powstał osobny pas do skrętu w lewo - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

- Lewoskręt zyskała też Borzymowska, która w związku z tym została nieco poszerzona w kierunku południowym.

Na Borzymowskiej piesi mogą już korzystać z wyremontowanych chodników, a po zmroku ulicę oświetlają nowe, ledowe latarnie. Tym samym cały ciąg Trockiej i Borzymowskiej otrzymał nowe oświetlenie. Dwa lata temu nowe latarnie stanęły na odcinku między Radzymińską a Gościeradowską.

REKLAMA

Bezpieczniejsze przejście

Dzięki przebudowie poprawiło się bezpieczeństwo na dwóch przejściach przez Wincentego i Borzymowską. Obie zebry w trakcie audytu otrzymały noty 3 w sześciopunktowej skali od 0 do 5. Audytorzy zwrócili uwagę na duże natężenie ruchu i fakt, że dojeżdżający do skrzyżowania kierowcy często wjeżdżali na pasy, tym samym utrudniając przejście pieszym i zwiększając ryzyko ich potrącenia. Dlatego zalecili budowę sygnalizacji świetlnej.

- Inwestycja wiązała się ze zmianami, jakie w 2020 roku zaszły od niej 600 metrów na północ, na skrzyżowaniu ulic Świętego Wincentego i Niwa - pisze ZDM. - Firma Atal wybudowała na nim sygnalizację świetlną, która rok temu została uruchomiona a kilka dni temu skoordynowana z nowymi światłami na skrzyżowaniu z Borzymowską.

(dg)

.
 

Komentarze (1)

# Alicja

06.06.2022 11:28

Jak wszystko pod okupacją Trzaskofałka stoi w Warszawie na głowie. Developer wybudował światła nikomu nie potrzebne.
Wciąż brak światel na przycisk przy przejściu koło bramy głownej cmentarza. W sobote i niedzielę autobusy stoja tam w gigantycznych korkach, bo emeryci przebiegają potokiem.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA