REKLAMA

Bielany

drogi

 

Piaski, Słodowiec i Stare Bielany łączą odmienione ulice

  3 listopada 2023

Piaski, Słodowiec i Stare Bielany łączą odmienione ulice
źródło: ZDM

Dobiega końca kompleksowa przebudowa ciągu ulic łączących Piaski, Słodowiec i Stare Bielany. Prace na Perzyńskiego i Podczaszyńskiego są zakończone, a na Rudnickiego pozostały ostatnie roboty porządkowe i wykończeniowe. Co się zmieniło?

REKLAMA

Ciąg ulic Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego łączy osiedla Piaski, Słodowiec i Stare Bielany. Dla mieszkających we wschodnim rejonie ul. Maczka stanowi wygodny dojazd do stacji metra Słodowiec i dalej do ul. Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych? Profilaktyka w zdrowiu gardła - jak unikać problemów laryngologicznych?
Co możesz zrobić, by zapobiegać chorobom gardła, chrypce i innym dolegliwościom, które utrudniają normalne funkcjonowanie?
Podleśnej m.in. pod Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Jednak komfort jazdy już od dawna obniżały zużyta nawierzchnia jezdni i obowiązująca na skrzyżowaniach organizacja ruchu. Również chodniki i drogi dla rowerów pozostawiały wiele do życzenia. Dlatego podjęto decyzję o przebudowie całego ciągu.

Perzyńskiego i Podczaszyńskiego są gotowe

Cały ciąg remontowanych ulic ma nieco ponad 2 km długości. Jak zapewnia Zarząd Dróg Miejskich, przedsięwzięcie było więc ogromne. Prace wykonywane były etapami, tak aby powodować jak najmniej utrudnień. Chodniki na ulicach Perzyńskiego i Podczaszyńskiego przez lata niszczone były m.in. przez parkujące samochody. Teraz piesi mają zupełnie nowe trakty. Wyremontowane zostały też przystanki autobusowe oraz azyle na przejściach dla pieszych. Również rowerzyści zyskali na remoncie - nawierzchnia dróg rowerowych wykonana jest w całości z asfaltu. Droga dla rowerów jest też ciągła (wcześniej urywała się w kilku miejscach), bezpieczna i oznakowana. Na obu ulicach naprawiono też mocno zniszczoną jezdnię, a parkowanie zostało przeniesione do wyznaczonych zatok.

Zapraszamy na zakupy

Rudnickiego już prawie gotowa

Analogiczne zmiany przeszła również ul. Rudnickiego. Dodatkowo wybudowano tu rondo turbinowe na niebezpiecznym skrzyżowaniu z ul. Kochanowskiego, które zapewnić ma wygodny przejazd dla wszystkich uczestników ruchu, w tym autobusów. Cała ul. Rudnickiego ma już nowy asfalt. Posadzono też zieleń, m.in. na tarczy nowego ronda. Trwają ostatnie prace porządkowe.

Dwukilometrowy pas zieleni na Bielanach

W sumie na obszarze całej inwestycji posadzono 61 nowych drzew - klony pospolite i polne, jesiony wyniosłe, wiśnie oraz sosny czarne. Efektu dopełnią tysiące krzewów i bylin.

Oprócz zieleni posadzonej w ramach przebudowy ulic, na całej długości ulic Rudnickiego, Perzyńskiego i Podczaszyńskiego, ZDM planuje stworzyć dwukilometrowy "park liniowy". Jest to osobna inwestycja, na którą właśnie ogłoszono przetarg, w ramach którego ma zostać zasadzonych kolejnych 300 drzew.

JR

.
 

Komentarze (1)

# postck

05.11.2023 14:14

Niejako przy okazji dzielnica Bielany wyremontowała ulicę Staffa... tak skutecznie, że przy paczkomacie na rogu Staffa i Perzyńskiego poziom asfaltu im się nie zszedł i teraz zjeżdża się z progu, jakby to lawa była, nie bitumen :D Brawo wy!
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024