Odszkodowanie za dziurę
6 listopada 2009
- Uszkodziłam sobie oponę w dziurze na jezdni przy wjeździe na most Grota, na wysokości ul. Wysockiego - mówi nasza czytelniczka. - Jak dochodzić odszkodowania - pyta?
Sławomir Antonik burmistrzem Targówka. PiS wygrał z PO
Na czwartkowej nadzwyczajnej sesji rady dzielnicy odwołany został wieloletni burmistrz Targówka Grzegorz Zawistowski. Wkrótce potem powołano jego następcę - Sławomira Antonika. Dzisiejsze wydarzenia to kuriozalna porażka Platformy Obywatelskiej, która oddała władzę na własne życzenie. Z kolei dla Prawa i Sprawiedliwości, Spółdzielni Bródno i Warszawskiej Wspólnoty Samorządowej to dzień sukcesu.
Co w takiej sytuacji? Czy można domagać się od zarządcy drogi odszkodowania za poniesione straty?
Istnieje taka możliwość. Mocno się trzeba przy tym nabiegać. Aby ubiegać się o odszkodowanie za uszkodzenie pojazdu na drogach zarządzanych przez Zarząd Dróg Miejskich, dokumenty należy złożyć w kancelarii ZDM przy ul. Chmielnej 120. Co jest potrzebne? Między innymi dokładny opis okoliczności i przebiegu zdarzenia z określeniem daty, godziny i miejsca wypadku oraz powstałych uszkodzeń pojazdu razem z fotografiami miejsca zdarzenia, oświadczenie świadków, dokumenty uza-sadniające zgłoszone roszczenia np. kosztorys niezbędnej naprawy, oryginały ra-chunków, informacja o okresie i przebiegu eksploatacyjnym uszkodzonych części, a także protokół pokolizyjny z policji lub straży miejskiej określający przyczynę, osobę lub instytucję winną zaistniałej kolizji.
Jak wygląda w praktyce dochodzenie praw? - W większości przypadków między nami a poszkodowanym dochodzi do ugody. Czasem jednak, gdy sprawa wygląda na naciąganą, kierujemy wniosek do sądu. Nie można jednak powiedzieć, że nie płacimy odszkodowań. Zdarza się to dość często - mówi Urszula Nelken z ZDM.
NC
.





































