REKLAMA

Wola

przestrzeń miejska »

 

Urządzą skwer w sercu Woli

  21 lutego 2024

alt='Urządzą skwer w sercu Woli'
źródło: ZZW

Zarząd Zieleni zaprasza firmy budowlane do udziału w przetargu na zagospodarowanie skweru na Woli, zlokalizowanego w kwartale ulic Wolskiej, Młynarskiej, Leszno i Karolkowej. Oferty można zgłaszać do 26 lutego. Wykonawca będzie miał na realizację 14 miesięcy od podpisania umowy.

REKLAMA

Skwer Gwary Warszawskiej - taką nazwę nosi od 2017 roku zaniedbany teren w sąsiedztwie biurowca Adgar PDT Wola i Urzędu Pracy przy Młynarskiej. Wolski ratusz już dwa lata temu zapowiadał, że "jeszcze w tym roku" rozpocznie się jego przebudowa na zielone centrum dzielnicy, gdzie mieszkańcy Woli będą mogli wypoczywać od zgiełku miasta.

Nowy skwer w Warszawie

Jeśli przetarg zostanie rozstrzygnięty, mieszkańcy Woli otrzymają zielone, tętniące życiem miejsce sąsiedzkich spotkań oferujące kulturę i rekreację wszystkim warszawiakom. Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie? Dlaczego OC w Warszawie jest takie drogie?
OC w Warszawie kosztuje znacznie więcej niż w mniejszych miejscowościach. Różnica jest naprawdę spora - nawet kilkaset złotych w skali roku! Gdzie tkwi źródło tych dysproporcji? Jakie czynniki determinują wysokość składek OC w stolicy? Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o przyczynach wyższych składek OC w stolicy.
Na ten moment realną datą otwarcia jest rok 2025. Inwestycja uzyskała częściowe dofinansowanie z rządowego funduszu Polski Ład.

"Na terenie skweru powstanie strefa parkowa z alejkami i nasadzeniami bylin, a także polana piknikowa z kinem letnim. Ponadto zaplanowaliśmy plac zabaw, dwie strefy do ćwiczeń, niewielki amfiteatr plenerowy, przestrzeń ekspozycyjną i kiosk z przekąskami" - wylicza Zarząd Zieleni.

Kup bilet

Skwer Gwary Warszawskiej

Skwer będzie składać się z czterech stref:

 • 1) Park - strefa gęstego zadrzewienia z główną ścieżką przecinającą skośnie ten obszar i ulokowanym wzdłuż ścieżki siedziskiem. Dodatkowo ma powstać szlak z drewnianych deków nad runem z bylin, który umożliwi m.in. obserwację ptaków. Skwer zostanie wyposażony w poidła, platformę drewnianą na wystawy plenerowe oraz strefę sportową dla seniorów
 • 2) Polana - trawnik z kwiatami otoczony nowymi nasadzeniami drzew, czyli serce całego skweru. Powstanie tutaj wyznaczona strefa na kino letnie oraz pikniki. W planach jest także budowa placu zabaw dla dzieci w nawiązującej do historii miejsca formie karuzeli oraz linarium i ścianki wspinaczkowej dla dzieci. Całość zostanie oświetlona wiszącymi lampami
 • 3) Aleja - miejsce aktywności miejskich z ławkami, sceną oraz zestawami do parkour i kalisteniki
 • 4) Otulina - powstaną tu m.in. miejsca parkingowe z możliwością okazjonalnego wjazdu dla foodtrucków, kiosk z przekąskami i toaleta.

  (jok)

  .
 •  

  REKLAMA

  Komentarze (2)

  # klocek

  24.02.2024 15:49

  Będą dwie główne strefy - aktywne picie oraz ukryte. Resztę czasu wypełnią przekleństwa i bijatyki.

  # Ktoś

  23.03.2024 06:11

  A może by tak najpierw zapytać mieszkańców co o tym sądzą,zamiast podejmować za nich decyzje?!
  Zmieniłbym nazwę skweru na Skwer Zbigniewa Wodeckiego, zamiast obecnej...
  więcej na forum

  LINKI SPONSOROWANE

  REKLAMA

  Wstąp do księgarni

  REKLAMA

  Najnowsze informacje na TuWola

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  Artykuły sponsorowane

  REKLAMA

  Butelki dla dzieci Kambukka
  Kambukka Reno

  REKLAMA

  Top hotele na Lato 2024
  Top hotele na Lato 2024

  Kup bilet

  Znajdź swoje wakacje

  Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

  Polecamy w naszym pasażu

  Wstąp do księgarni

  REKLAMA

  REKLAMA

  Wyjazdy sportowe
  Wyjazdy sportowe

  REKLAMA

  REKLAMA

  AMBRA - Twoje Perfumy
  AMBRA - Twoje Perfumy