REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

inwestycje

 

Skwer Gwary Warszawskiej z pozwoleniem na budowę. Prace mogą ruszyć wiosną

  9 listopada 2022

Skwer Gwary Warszawskiej z pozwoleniem na budowę. Prace mogą ruszyć wiosną
źródło: Dzielnica Wola

Urządzenie skweru Gwary Warszawskiej to jedna z najbardziej wyczekiwanych przez mieszkańców Woli inwestycji. Plac między ulicami Leszno, Młynarską i Wolską po wielu latach przerwy znów ma stać się miejscem, gdzie mieszkańcy będą mogli spędzać wolny czas. Zarząd Zieleni ma już potrzebne do rozpoczęcia prac pozwolenie na budowę.

REKLAMA

- Plac był umownym centrum tej okolicy i ważnym punktem spotkań. Znajdował się tu lunapark Wenecja, modernistyczny bar o tej samej nazwie, kino W-Z czy dom handlowy PDT - przypomina wolski radny Adam Matusik.

Urządzą skwer Gwary Warszawskiej

Podczas niedawnego posiedzenia komisji ładu przestrzennego rady dzielnicy urzędnicy Zarządu Zieleni przedstawili plan realizacji przedsięwzięcia, które zaplanowano w przeprowadzonych przez samorząd dzielnicy konsultacjach społecznych. Było sobie kino W-Z. I komu to przeszkadzało? Było sobie kino W-Z. I komu to przeszkadzało?
W holu tłum, do kawiarni kolejka, bilety na "Zimną wojnę" wyprzedane - niewiele brakowało, a scena ta rozgrywałaby się na Woli.

- Przedstawiciele Zarządu Zieleni poinformowali o tym, że mają już pozwolenie na budowę, a do końca listopada zakończą się prace przy kosztorysie inwestorskim - relacjonuje radna Magdalena Huszno. - Zarząd Zieleni przewiduje, że w optymistycznym wariancie uda się ogłosić przetarg na przełomie grudnia i stycznia. Wtedy jest szansa na realizację od marca.

REKLAMA

Co się zmieni na Młynowie?

Skwer Gwary Warszawskiej nosi swoją nazwę od 2017 roku, dzięki inicjatywie stowarzyszenia Gwara Warszawska. Projekt rewitalizacji to efekt współpracy mieszkańców, socjologów z fundacji Na Miejscu, projektantów, Zarządu Zieleni i urzędu dzielnicy. Pierwsze spotkanie konsultacyjne w sprawie urządzenia skweru odbyło się w 2017 roku.

Obok biurowca Adgar Wola Plaza (dawnego Pedetu) powstanie kameralny zakątek, gdzie spacerowicze będą mogli odpocząć wśród drzew i krzewów. Staną tu: mała scena, ścianka wspinaczkowa, siłownia, plac zabaw, kino plenerowe i kawiarnia. Skwer będzie oświetlony i monitorowany.

(jr)

.
 

Polecamy

Komentarze (2)

# Monika Wolska

17.11.2022 22:30

Mam nadzieję, że nie powycinają drzew i krzewów, w tym dwóch ostatnich głogów, które pięknie co roku kwitną. Według niektórych ładnie, znaczy: pod sznurek, drogie fikuśne ławeczki i betonowe chodniczki, natomiast proste założenie łąk kwietnych, zrobienie żwirowych alejek i najzwyklejszych ławek nie mieści się w głowach.
No i nie czarujmy się, jeśli powstanie jakaś "skwerkowa" infrastruktura plus zapowiadane atrakcje, to wszystko i tak padnie w niedługim czasie przy wydatnej pomocy okolicznego menelstwa. Po prostu obawiam się, że żaden monitoring nie wygra z małpim instynktem wolskich Sebiksów.

# folkwo22

18.11.2022 11:19

Widzę, że Twój post pojawił się w trakcie Twojego remontu , więc mam kilka wskazówek . Rozwiązaniem do ocieplenia domu będzie
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA