REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

różne

 

Na Radiowie ruszył PSZOK. Wyrzucisz tam stare meble albo opony

  2 marca 2023

Na Radiowie ruszył PSZOK. Wyrzucisz tam stare meble albo opony
źródło: UM Warszawa

Na Radiowie uruchomiono 1 marca nowy Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Warszawiacy zyskali kolejne miejsce, w którym mogą zostawić m.in. zużyty sprzęt elektroniczny, stare opony, meble czy tekstylia.

REKLAMA

Nowy PSZOK znajduje się przy ul. Kampinoskiej 1, na terenie bazy Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania na Radiowie. Punkt jest otwarty od poniedziałku do piątku w godz. Ogrzewał warsztat paląc stare deski. Straż miejska bezlitosna Ogrzewał warsztat paląc stare deski. Straż miejska bezlitosna
Gdy temperatura zbliża się do zera, nad przedmieściami Warszawy zaczyna unosić się brunatnożółty dym. To skutek spalania m.in. odpadów budowlanych, które upodobali sobie jako opał niektórzy właściciele punktów usługowych.
11:00-19:00 oraz w soboty w godz. 09:00-17:00. Za prowadzenie punktu odpowiada MPO.

Gdzie wyrzucić opony?

W PSZOK-ach mieszkańcy mogą bezpłatnie pozbyć się śmieci, których nie można wyrzucać do żadnego z pojemników ustawionych w altanie. Na Radiowie MPO chce także organizować wydarzenia promujące postawy ekologiczne. Podczas specjalnych akcji organizowanych w PSZOK-umieszkańcy poznają m.in. zasady właściwego postępowania z odpadami.

- Zwiększamy liczbę PSZOK-ów w Warszawie. Zagęszczamy ich sieć, aby ułatwić mieszkańcom pozbywanie się odpadów we właściwy sposób. Duże udogodnienie stanowi PSZOK na Woli, blisko centrum miasta, w którym odbędzie się kolejna akcja Ekopoukładani. Podczas tego edukacyjnego wydarzenia mieszkańcy otrzymają sadzonki za elektroodpady - mówi Agnieszka Jakubowska, dyrektor Biura Gospodarki Odpadami m.st. Warszawy.

Aktualnie warszawiacy mają do dyspozycji cztery Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych: przy Tatarskiej (Wola), przy Kampinoskiej (Bielany), Zawodziu (Wilanów) i Płytowej (Białołęka). Więcej informacji o PSZOK-ach w Warszawie można znaleźć na stronie warszawa19115.pl

(jok)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA