REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Inwestycje

Nowe połączenie Górczewskiej i Dywizjonu 303. Działkowcy protestują
REKLAMA

źródło: materiały prasowe


REKLAMA

Nowe połączenie Górczewskiej i Dywizjonu 303. Działkowcy protestują

W przyszłym roku właściciel Wola Parku chce zbudować połączenie Górczewskiej z Dywizjonu 303. Inwestycja budzi pewne kontrowersje.

REKLAMA

Nowa ulica na Woli będzie stanowić przedłużenie wschodniego wjazdu do Wola Parku, sąsiadującego z ekranami akustycznymi odgradzającymi od centrum handlowego bloki mieszkalne i podstawówkę. Dzięki inwestycji firmy Ingka Centres powstanie połączenie Górczewskiej z Dywizjonu 303, alternatywne dla Księcia Janusza. Właściciel Wola Parku ma zbudować ulicę na własny koszt, a następnie przekazać ją warszawskiemu samorządowi. Prace budowlane powinny rozpocząć się wiosną i potrwać około pół roku.REKLAMA

Z Górczewskiej na Dywizjonu 303

Budowa ulicy będzie oznaczać likwidację 23 ogródków działkowych. Jak podsumowuje wolski ratusz, na październikowym spotkaniu z inwestorem pojawiły się zarówno głosy poparcia, jak i zdecydowany sprzeciw, głównie ze strony działkowców. Mieszkańców osiedla Koło-Mszczonowska interesują głównie ewentualne ekrany akustyczne, a część z nich proponuje budowę ulicy na drugim końcu Wola Parku, w rezerwie terenu pod trasę S7. Z kolei wolscy samorządowcy zarzucają Ingka Centres, że firma nie zorganizowała konsultacji (nie miała takiego obowiązku).

- W związku z licznymi zastrzeżeniami mieszkańców, inwestor postanowił się z nimi spotkać i omówić planowany przebieg drogi - mówi wiceburmistrz Robert Rafałowski. - Jednak takie przedsięwzięcia zawsze powinny być konsultowane z wyprzedzeniem.REKLAMA

Z Bemowa do metra

Wcześniej budowę ulicy skrytykowali aktywiści Woli Mieszkańców. Ich zdaniem inwestycja będzie służyć tylko klientom Wola Parku. Nie przyjmują argumentu o przejęciu ruchu z Księcia Janusza. Warto dodać, że połączenie Dywizjonu 303 i Górczewskiej zostało zaplanowane już 14 lat temu w studium uwarunkowań przestrzennych Warszawy, choć oryginalnie zakładano nieco inny przebieg. W pierwotnych planach nowa ulica biegła na całej długości równolegle do Księcia Janusza i tworzyła nowe skrzyżowanie z Dywizjonu 303 obok pętli Koło. Nowa wersja zakłada połączenie z Księcia Janusza i jedno skrzyżowanie z Dywizjonu 303 zamiast dwóch.

- Założenia geometrii, które zostały wpisane w koncept drogi pozwalają na dopuszczenie do ruchu zarówno autobusów o długości 12, jak i 18 metrów - dowiedzieliśmy się u inwestora. - Projekt budowlany przygotowany w oparciu o koncepcję będzie podlegał opiniowaniu wszystkich właściwych organów, w tym Zarządu Transportu Miejskiego.

Oznacza to, że nowa ulica umożliwi uruchomienie połączenia autobusowego między Nowym Bemowem a budowaną stacją metra Ulrychów, Wola Parkiem i planowanymi w sąsiednich szklarniach barami i restauracjami.

(dg)


  • Poleć
  • Polub Tu Wola
  • Udostępnij

01.12.2020 17:23 #xxx
A dlaczego aktywistom przeszkadza? To połączenie jest akurat bardzo korzystne, jako dojazd ztm do metra i dojazd do sklepu. Mam nadzieję że ulica powstanie i interes 23 działkowców nie wygra ze zdrowym rozsądkiem
01.12.2020 19:58 #jjj
Jak 14 lat temu wiadomo było, że będzie droga, to o co chodzi? Tramawajem przejeżdża się Dywizjonu koło tych ogródków to jak zsypisko śmieci wyglądają, kury chodzą, gołębie, pełno złomu.
01.12.2020 20:48 #Znawca
Budować jak najszybciej.Wygląda na to że będzie można dostać się pieszo bezpośrednio z ul.Marynin do Wola Parku,popieram.
01.12.2020 22:58 #bemowiak
To bardzo przydatna i potrzebna ulica.
Jeżeli prywatny inwestor chce wybudować ją na własny koszt a następnie przekazać dzielnicy, to niech działkowcy nie robią z siebie idiotów.
01.12.2020 23:19 #Kasia P.
jak zbudują tę drogę i ekspresówkę na Gdańsk, to Koło będzie najbardziej śmierdzącą spalinami częścią Woli....
REKLAMA
01.12.2020 23:47 #Wiesiek As
Wola Park kosztem działkowców i mieszkańców zwiększa przychody. Jak najwiecej betonu. Brawa dla miasta, ze zgadza się na takie "obywatelskie" budowanie. Pamietajmy o tym przy wyborach.
02.12.2020 01:30 #facio aligacio
to jest droga do centrum handlowego a nie do metra. trzeba mieć guano w głowie, żeby wierzyć że centrum handlowe wyda pieniądze bo chce mieszkańców bemowa dowozić do metra.
02.12.2020 10:43 #Bobek
Taką samą drogę mozna wybudować z drugiej strony działek. Tam obecnie jest pusty teren. Droga wtedy łączyłaby sie z parkingiem parku Wola od strony stacji benzynowej i mogłaby tam prowadzić do Gorczewskiej.

Takie rozwiazanie pozwoliłoby nie likwidować żadnych działek (przypominam, ze te działki filtrują powietrzne dla woli i bemowa). Rownocześnie wtedy powstałby faktyczny nowy łącznik Dywizjonu-Górczewska, a nie kolejne skrzyżowanie na istniejącym łączniku (Księcia Janusza).
02.12.2020 11:47 #Bwana Kubwa
Będzie jeszcze większy smród od spalin. Znacznie lepiej byłoby wyremontować i poszerzyć Obozową i poszerzyć Dywizjonu 303 do 2 pasów. Inaczej to nie ma sensu, bo planowana dwupasmówka od Górczewskiej będzie się kończyć w ciemnej d...
02.12.2020 13:49 #Norbert
Rysunek - Plan jest celowo zafałszowany. Pas drogi usytuowany jest kilka metrów od budynków przy ul. Romańskiej i Ogrodów Działkowych. IKEA czyli Wola Park załatwić chce swój interes budową tego dojazdu na swój parking.
Sprawę od kilku lat załatwiano z Miastem i celowo nadużyto i załatwiono zastosowanie tzw. Specustawy!
Nigdy Miasto nie było zainteresowane dewastacją Ogrodów Działkowych! Dbało o zieleń i ekologię.
Teraz w dziwny sposób zgodzono się na to. IKEA to bardzo bogata firma i potrafi załatwiać takie sprawy.
Ciekawe tylko, że nie zrobiono symulacji odbioru całego ruchu autobusowego, dostawczego i sam. prywatnych z parkingu i ul. Górczewskiej do zbiegu ul. Obozowej, Ks. Janusza, Dywizjonu 303.
Czy stojące w korku pojazdy na całej długości tzw. łącznika wzdłuż działek i osiedla to jest rozwiązanie ekologiczne?
Co na to pan Prezydent naszego miasta. Czy sprawuje prawidłowy nadzór nad swoimi urzędnikami?
REKLAMA
02.12.2020 17:02 #wxb
Wola Park robi sobie dobrze kosztem mieszkańców i działkowców, a głupki się jak widać cieszą. Albo podstawieni przez inwestora, albo pożyteczni idioci. Za kilka lat dojdzie jeszcze olbrzymi węzeł trasy NS przy Dywizjonu 303 i nie będzie można okna otworzyć, żeby się nie udusić. Już teraz od strony parku Księcia Janusza jest taki intensywny szum od trasy S8, że ogłuchnąć można.
02.12.2020 22:43 #Sabotaż czy idiotyzm?
Proponowana ulica nie rozwiąże problemów komunikacyjnych i nie skróci czasu przejazdu komunikacją miejską z Nowego Bemowa. Nadal pozostawi ruch na Dywizjonu 303 i będzie prowokować do jazdy przez Fort Bema a następnie osiedlowym ulicami Bemowa IV. Potrzebne jest proste połączenie ulicy Radiowej z Górczewską w rejonie obecnego wyjazdu z Wola Park przy stacji benzynowej. Ulica powinna mieć po dwa pasy ruchu w każdą stronę i być obsługiwana autobusami linii 112 po skorygowanej trasie (... Powstańców Śląskich - Górczewska - NOWA ULICA - Wrocławska - Żołnierzy Wyklętych - Piastów Śląskich - Powstańców Śląskich - Reymonta ...) Oczywiście S7 nie powinna być w tym miejscu już budowana.
03.12.2020 06:16 #Pukys
Okolica wymaga inwestycji, Ciołka, KS Janusza są wąskie i blokują się w godzinach szczytu....
03.12.2020 12:46 #Marcinek
Te działki są tam od ponad 60 lat. I tak ma zostać. To jest chytry plan. Najpierw droga puźniej bloki. Nie ma zgody na takie coś.
03.12.2020 15:35 #Mieszkanka Koła
Przecież jest droga od przystanku Marynin. Tylko trzeba ją wyremontować, poszerzyć. Byłby również dojazd do budynków mieszkalnych.
03.12.2020 15:46 #Kaśka
#facio aligacio napisał(a) 02.12.2020 01:30

to jest droga do centrum handlowego a nie do metra. trzeba mieć guano w głowie, żeby wierzyć że centrum handlowe wyda pieniądze bo chce mieszkańców bemowa dowozić do metra.
Przecież obok Centrum Handlowego będzie stacja metra, więc tak czy inaczej droga będzie prowadzić do metra.
03.12.2020 16:44 #vee
#Bobek napisał(a) 02.12.2020 10:43

Taką samą drogę mozna wybudować z drugiej strony działek.
Z drugiej strony działek wzdłuż torów będzie Trasa expresowa S7 z gdańska do zakopanego, na terenie Warszawy określana jako Trasa NS, mapa.szukacz.pl i opcja drogi planowane
04.12.2020 10:24 #facio aligacio
#Kaśka
Przecież obok Centrum Handlowego będzie stacja metra, więc tak czy inaczej droga będzie prowadzić do metra.

autobusy dojadą do metra każdą drogą pod warunkiem, że nie będzie zakorkowana przez samochody osobowe jadące na zakupy. to jest ewidentny szwindel. skorzysta na tym tylko to pazerne centrum handlowe.
04.12.2020 19:44 #Sabotaż czy idiotyzm?
" Z drugiej strony działek wzdłuż torów będzie Trasa expresowa S7 z gdańska do zakopanego, na terenie Warszawy określana jako Trasa NS, mapa.szukacz.pl i opcja drogi planowane"

S7 na terenie Warszawy - czyli trasa NS - nie powinna powstać. Miasto potrzebuje sensownej obwodnicy, a nie siatki dróg ekspresowych z labiryntem ekranów akustycznych rozcinających osiedla i wżynających się ordynarnie w strukturę miasta jak nachy w d... niczym S8, S2, Nowolazurowa, Trasa Siekierkowska plus koszmarne węzły typu Łopuszańska, Marsa etc. (kiedyś obiekty infrastruktury drogowej pełniły również funkcję estetyczną np. skrzyżowania z wyspą centralną czy węzły w ciągu Trasy Łazienkowskiej)
04.12.2020 19:54 #Sabotaż czy idiotyzm?
#facio aligacio napisał(a) 04.12.2020 10:24

#Kaśka
Przecież obok Centrum Handlowego będzie stacja metra, więc tak czy inaczej droga będzie prowadzić do metra.

autobusy dojadą do metra każdą drogą pod warunkiem, że nie będzie zakorkowana przez samochody osobowe jadące na zakupy. to jest ewidentny szwindel. skorzysta na tym tylko to pazerne centrum handlowe.
Dojadą, ale w czasie niekonkurencyjnym dla samochodu. Tylko ulica o przekroju 2x2 biegnąca pomiędzy Radiową a Górczewską kompleksowo rozwiąże problemy transportowe, w tym komunikacyjne osiedla Górce pozbawionego we wschodniej części do transportu publicznego. Koncepcja Trasy NS czy trasy S7 oczywiście powinna być zarzucona. Nowa droga stanowiąca północną część obwodnicy powinna łączć węzeł Konotopa z Mostem Północnym. Trasa S8 od węzła Konotopa do węzła Powązkowska winna być zamknięta i fizycznie zlikwidowana.
REKLAMA


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

komentarz: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA


więcej
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej czytane

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Najnowsze wydanie

REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA