REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Targówek

interwencja

 

Dziwne wyczucie odległości. Spacerkiem z ronda Żaba do Kauflandu przy Mehoffera?

  27 grudnia 2022

Dziwne wyczucie odległości. Spacerkiem z ronda Żaba do Kauflandu przy Mehoffera?
AS

Jeden z mieszkańców Warszawy zwrócił uwagę na stojący na rondzie Żaba baner "informujący", gdzie znajduje się najbliższy market sieci Kaufland. Okazuje się, że od wielu miesięcy wprowadza on potencjalnych klientów sklepu w błąd.

REKLAMA

Baner, o którym mowa, stoi przy rondzie Żaba na granicy Targówka i Pragi Północ. Wskazuje on kierunek i odległość do najbliższego marketu Kaufland. Podaje też jego adres i - jak zauważa mieszkaniec - poważnie przekłamuje odległość. Skandaliczne procedury ochrony w Kauflandzie. Całkowity brak profesjonalizmu Skandaliczne procedury ochrony w Kauflandzie. Całkowity brak profesjonalizmu
Głośno pikające bramki przy wyjściu wywołujące podejrzliwe spojrzenia personelu, niezdrowe zainteresowanie klientów i bardziej lub mniej grzeczne "pójdzie Pan/Pani ze mną" - każdy, kto kiedykolwiek został zatrzymany przez ochronę marketu - zakładamy, że niesłusznie - zna to uczucie irytacji, zawstydzenia i bezsilności.

Kaufland zagiął przestrzeń

Rondo Żaba i market Kaufland przy ul. Mehoffera 84 na Białołęce dzieli 10,3 km. Tymczasem na banerze znalazła się informacja o... 2,5 km. Kto zna te okolice, od razu zauważy błąd. Mieszkaniec wychwycił go już w kwietniu i - jak przekonuje w rozmowie z nami - wysłał informację o billboardzie wprowadzającym w błąd za pośrednictwem formularza na stronie sieci.

Od kwietnia billboard został wymieniony na... niemal identyczny. Reklamodawca skorygował odległość o zaledwie 200 metrów, tym razem dezinformując klientów, że do marketu na Białołęce mają zaledwie 2,7 km.

REKLAMA

Kaufland przyznaje się do pomyłki

Czy to celowe wprowadzanie w błąd kierowców, aby pomijali bliższe, konkurencyjne markety? A może ktoś odpowiedzialny za reklamę sieci ma fatalne rozeznanie w topografii miasta i nie umie czytać mapy?

- W informacji znajdującej się na wskazanym billboardzie umieszczonym przy rondzie Żaba w Warszawie faktycznie doszło do pomyłki, za którą bardzo przepraszamy i jednocześnie dziękujemy za zwrócenie uwagi. Napis zostanie skorygowany i będzie kierować klientów do najbliższego marketu Kaufland przy ul. Stalowej 60/64 - poinformowała nas rzeczniczka Kauflandu Maja Szewczyk.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (2)

# alereklama

27.12.2022 16:03

Faktycznie pomyłka, jakiś nietutejszy wieszał pewnie ten billboard, dobrze, że chociaż ten pomyłkowy Kaufland z Warszawy, a nie z Wrocławia (też miasto na W).
Ciekawszą formą reklamy wydaje sie podświetlany przy wiaduktach Trasy Toruńskiej między torami kolejowymi, a ul. Modlińską.
Ma chyba "ambicję" oświetlenia całej dzielnicy ten wielkoformatowy podświetlany panel reklamowy.
Może też przeszkadzać kierowcom, jak świeci w oczy kierowcom nadjeżdżających pojazdów (oślepić), sczególnie gdy rozbłyśnie jasną treścią.
Czy są jakieś normy, które ograniczają ustawianie takich reklam w bezpośrednim sąsiedztwie drogi/ ulicy (ok 20 m) nawet znajdujące sie poza pasem drogowym biegnącej obok drogi/ ulicy.
Jedno jest pewne jest jasnym punktem na planie planety Ziemia widzianej z kosmosu. Manhattan się chowa.

# obywatel

29.12.2022 11:49

Oślepia jak wściekły. Współczuję obecnym mieszkańcom Bródna i przyszłym (budowa osiedla przy Marywilskiej).
To należy zgłosić do właściciela terenu oraz zgłaszać do wszelkich urzędów.
UD Białołęka - na terenie tej dzielnicy jest oślepiacz
UD Targówek tą dzielnicę oślepia
warszawa19115.pl/incydenty
GDDKiA oddział w Warszawie - zarządca S8
PINB dla m.st Warszawy
Komenda Stołeczna Policji
Gdyby do ww. instytucji wpłynęło kilka-kilkanaście tys. wniosków oślepiacz by zniknął. Ale to świat idealny.
W świecie realnym każdy ma to w d... , pomyśli przecież to nie tylko mój problem. Może ktoś inny napisze... Może napisze coś w social mediach.
Generalnie jako społeczeństwo obywatelskie nie istniejemy. Dlatego dobrze żyją cwaniacy i zbijają kasę kosztem innych. Mają gdzieś przepisy.
Brakuje lidera który by zgromadził obywateli i popchnął temat. W tym przypadku trudno oczekiwać aby to był przeciętny kierowca Kowalski czy mieszkaniec Nowak. Tymi liderami powinni zostać aktualni Burmistrzowie - Grzegorz Kuca (Burmistrz dz. Białołęka) oraz Małgorzata Kwiatkowska (Burmistrz dz. Targówek). Ale im nie świeci, nie ma na horyzoncie wyborów samorządowych więc po co brudzić sobie ręce. I oślepiacz będzie nadal oślepiał a właściciel oślepiacza będzie nadal zarabiał na oślepianiu innych.
Tak to wygląda tu, lokalnie jak i na szczeblu krajowym. Więc nie dziwmy się że jest jak jest. Po prostu w najbliższych wyborach zastanówmy się na kogo głosujemy.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA