Niedoszły zabójca i gwałciciel zatrzymany
2 sierpnia 2016
Tydzień temu w Legionowie 24-letni mężczyzna napadł kolejno na trzy kobiety. Teraz grozi mu dożywocie.
Fotopułapka uchwyciła łanię. Uwagę zwraca coś jeszcze
Na profilu facebookowym Nadleśnictwa Pułtusk opublikowano kolejne nagranie z fotopułapki. Widać na nim łanię jelenia szlachetnego. Uwagę zwraca jednak nie tylko samo zwierzę, ale także unosząca się nad nim chmura owadów, przypominająca o uciążliwościach letnich dni w lesie.
Legionów i Żelaznej zaatakował znowu, tym razem dusząc 23-latkę metalową linką. Również drugiej ofierze udało się uratować. Mężczyzna uciekł ze skradzionym telefonem, ale to nie był koniec dramatycznych wydarzeń na ulicach Legionowa.
- Po 15 minutach w rejonie ulicy Cynkowej sprawca ponownie zaatakował idącą kolejną 23-latkę. - relacjonuje Komenda Stołeczna Policji. - Kobieta również została zaatakowana i kilkukrotnie uderzona narzędziem w głowę. Brutalny agresor próbował ukraść ofierze plecak. Wcześniej szarpał ją, wykręcał, ręce, ciągnął po ziemi w kierunku lasu i zatykał usta, aby ta nie mogła wezwać pomocy. Tym razem sprawca, spłoszony przez nadjeżdżający samochód, uciekł.
Gdy napastnik atakował drugą i trzecią ofiarę, szukała go policja z całego powiatu legionowskiego. Dzięki rysopisowi i nagraniom z monitoringu podejrzanego zatrzymano kilka minut po północy. 24-latek miał w organizmie 1,4 promila alkoholu. Usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa, usiłowania zgwałcenia, usiłowania rozboju oraz dokonania dwóch rozbojów. Obecnie jest w areszcie, gdzie spędzi trzy miesiące. Grozi mu kara dożywotniego więzienia.
(dg)
.








































