REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0
Wola

różne »

 

Nie ma mocnych na Czarnego Kota

  16 września 2019

alt='Nie ma mocnych na Czarnego Kota'
źródło: Wikimedia Commons / Adrian Grycuk

Nadzoru budowlanego nie stać na zburzenie słynnego budynku na rogu Okopowej i Powązkowskiej.

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

Najbardziej znana samowola budowlana w Warszawie prędko nie zniknie z krajobrazu Powązek. 13 września okazało się, że Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego musiałby zapłacić za rozbiórkę co najmniej 1,5 mln zł - taką propozycję złożyła jedna z firm zainteresowanych zleceniem na Czarnego Kota. Urzędnicy szukają ekipy rozbiórkowej od marca, wciąż licząc na to, że ceny spadną poniżej 800 tys. Urząd Stanu Cywilnego na Woli zmienia siedzibę Urząd Stanu Cywilnego na Woli zmienia siedzibę Akt urodzenia dziecka, zgonu czy ślubu będzie można odebrać w budynku przy ul. Młynarskiej 16. Kończy się przygotowywanie projektu przystosowania dawnej siedziby banku na potrzeby wolskiego Urzędu Stanu Cywilnego. zł.

Słynna samowola

Czarny Kot powstał w latach 80. i pierwotnie był jednopiętrowy, ale szybko zaczął rosnąć, zyskując nowe piętra i wchodząc na sąsiednią działkę. Jak twierdzą właściciele, obecny wygląd hotelu to sytuacja tymczasowa a obiekt jest wciąż niedokończony. W 2009 roku sprawa trafiła do sądu, ale rozprawy w różnych instancjach ciągnęły się przez... 10 lat. Wreszcie w ubiegłym roku Naczelny Sąd Administracyjny wydał ostateczny wyrok, zezwalający na rozbiórkę hotelu, oczywiście na koszt podatników.

(dg)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

biedronka 050 2biedronka 050 0

Komentarze (2)

# azul1

18.09.2019 17:00

Zamiast burzyć należy budowę zalegalizować i dokończyć, hotel płaci podatki i zatrudnia ludzi, którym też płaci pensje. Jego architektura już dawno wrosła w Warszawę, ma jedne z najpiękniejszych pokoi, masa obcokrajowców i Polaków korzysta z jego usług. Zamiast niego ma stanąć kolejny "klocek". Zacznijmy myśleć o naszym interesie - polski prywatny kapitał zbudował ten obiekt, wtedy to miejsce było nieużytkiem.

# RODO

23.10.2019 22:22

Do
#azul1# Beznadziejna opinia# niech sąsiad zabuduje Panu korytarz i klatkę schodową, a Pan ją zalegalizuje w imię braku dostępu do mieszkania !
więcej na forum

REKLAMA

bck kino plenerowe 02 1bck kino plenerowe 02 2bck kino plenerowe 02 0

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

bck kino plenerowe 03 2bck kino plenerowe 03 0

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni