REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

inwestycje

 

Narwik gotowa po ośmiu latach

  2 lipca 2012

Narwik gotowa po ośmiu latach

Po kilku latach (!) walki o remont - ulica Narwik jest już gotowa. Droga została całkowicie odbudowana od granic miasta do ulicy Lazurowej. Na inwestycję przeznaczono 500 tys. zł.

REKLAMA

Kilka miesięcy temu roboty zostały wstrzymane z powodu skarg mieszkańców. Wojewoda uznał, że postępowanie nie zostało przeprowadzone zgodnie z przepisami Kodeksu postępowania administracyjnego i uchylił decyzję o pozwoleniu na budowę. - Skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia, więc zgodnie z prawem musieliśmy wstrzymać wszelkie prace - mówi wiceburmistrz Krzysztof Zygrzak.

Narwik koszmarem

Sprawa Narwik wraca już od ośmiu lat. Stan ulicy był naprawdę fatalny. Po opadach nie można było ulicą przejść bez kaloszy. W tym czasie w okolicy przybywało budynków, a wraz z nimi samochodów, które rozjeżdżały i tak już dziurawą drogę.

Bemowscy radni zdecydowali, aby ulicę po drugiej stronie trasy nazwać Łokuciewskiego.
W ostatnim czasie ulica zawdzięczała swój wygląd także Miejskiemu Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji, które przez kilka miesięcy budowało niespełna 300 metrów kanału.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Sprzęt serwisowany w Niemczech

Budowa kanalizacji sanitarnej dla zaledwie trzech posesji ciągle się przedłużała z powodu silnych opadów deszczu. Z ich powodu podniósł się poziom wód gruntowych, a przez to nie było możliwości wykonywania prac ziemnych. Później doszła awaria maszyny wykorzystywanej na budowie, która była naprawiana aż w Niemczech. Kiedy zakończono kanalizację i przystąpiono do remontu ulicy, pojawiły się protesty.

Odwołali się od decyzji

Od decyzji o pozwoleniu na budowę odwołało się pięciu mieszkańców tej ulicy, którzy zarzucili urzędowi dzielnicy liczne sprzeczności w projekcie. Ponadto władze musiały także wykupić grunt pod drogę od kilku mieszkańców. - Udało nam się wynegocjować zakup gruntu. Tylko jeden mieszkaniec się sprzeciwiał, ale go przekonaliśmy. Myślał, że odda grunt i od razu dostanie pieniądze, a to nie jest takie proste. My najpierw odkupujemy grunt, a dopiero jak mamy dopełnione wszelkie formalności i pozwolenie możemy wypłacać odszkodowania - informuje Michał Łukasik, rzecznik Bemowa.

Narwik za S8 z nową nazwą

Po wybudowaniu trasy S8 ulica Narwik została przecięta na dwie części. Między trasą a ulicą Dywizjonu 303 został wybudowany blok, w którym nikt jeszcze nie został zameldowany. Są też dwa domy jednorodzinne. Bemowscy radni zdecydowali, aby ulicę po drugiej stronie trasy nazwać Łokuciewskiego. Mieszkańcom okolicznych posesji pomysł przypadł do gustu, bo wreszcie nie będzie problemu z tłumaczeniem, gdzie znajduje się druga strona Narwik i jak do nich trafić. Nowi mieszkańcy, którzy wprowadzą się do bloku, będą już meldowani pod nowym adresem, a kilku dotychczasowych czeka teraz wymiana dokumentów.

Ewelina Kurzak

 

Komentarze (2)

# oleg

19.07.2012 21:12

Ulicę zbudowano, a odszkodowań za przejęte działki, niestety ,jak dotąd nie wypłacono.

# zbych

25.07.2012 16:06

Podobno w Urzędzie Gminy Bemowo od dwóch tygodni nerwowo poszukuje się pieniędzy na ten cel.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA