REKLAMA

Żoliborz

kronika policyjna »

 

Naiwny 15-latek sfałszował legitymację szkolną. Dlaczego chciał być o 8 lat starszy?

  19 października 2023

alt='Naiwny 15-latek sfałszował legitymację szkolną. Dlaczego chciał być o 8 lat starszy?'
źródło: Straż Miejska

Pewien 15-latek z Żoliborza zmienił rok urodzenia w legitymacji szkolnej. Dodał sobie aż 8 lat i był przekonany, że nikt tego nie zauważy. Fatalnie to jednak skalkulował, gdyż jako 23-latek już dawno powinien był skończyć podstawówkę. W rezultacie narobił sobie problemów.

REKLAMA

Niektórzy z nastolatków chcą być postrzegani jako dorośli, by móc np. kupować zakazane dla nich używki. Zdarza się, że w tym celu nie tylko narażają swoje zdrowie, ale i popełniają przestępstwo. Tak było na Żoliborzu.

Patrol wylegitymował nastolatka

Tego dnia około godziny 9:30 wspólny patrol szkolny straży miejskiej i policji kontrolował otoczenie bazaru przy ulicy Słowackiego. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił młody mężczyzna, którego wygląd wskazywał, że może być nieletni, a w związku z tym o tej porze powinien przebywać na zajęciach w szkole. Patrol wylegitymował nastolatka.

Zapraszamy na zakupy

23-latek nadal w podstawówce?

- Chłopak okazał legitymację szkoły podstawowej. Sprawdzając zapisane w niej dane zwróciliśmy uwagę, że przerobiono na niej dwie cyfry - jedną w numerze pesel, drugą w roku urodzenia. Nieletni dodał sobie aż 8 lat. Nie zastanowił go fakt, że 23-latek (jak wynikałoby z dokumentu) powinien już dawno skończyć szkołę podstawową - relacjonują funkcjonariusze, którym to fałszerstwo nie umknęło. Nieletni wyjaśnił, że podrobił legitymację, by kupić e-papierosa. Zatrzymanego amatora przedwczesnej dorosłości przewieziono do pobliskiej komendy rejonowej. Zapewne na samej rozmowie wychowawczej z rodzicami się nie skończy.

JR

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuŻoliborz

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuŻoliborz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy