REKLAMA

Bemowo

środowisko »

 

Na Górczewskiej wygrzewał się wąż amurski

  16 września 2021

alt='Na Górczewskiej wygrzewał się wąż amurski'
źródło: Straż Miejska

Środowe przedpołudnie 15 września na jednym ze strzeżonych osiedli przy Górczewskiej zapowiadało się całkiem zwyczajnie do momentu, gdy pracownicy ochrony zauważyli, że przed jednym z garaży wygrzewa się wąż.

REKLAMA

Przybyli na miejsce funkcjonariusze ekopatrolu straży miejskiej stwierdzili, że pełzający gad to wąż amurski, często spotykany w hodowlach. Miał około metra długości, był więc dorosłym osobnikiem.

Na Woli znaleziono węża

Wąż nie miał żadnych ran. Prawdopodobnie uciekł z hodowli lub został wyrzucony przez właściciela. Strażnicy z ekopatrolu umieścili go w transporterze i przewieźli do Centrum CITES przy warszawskim ZOO, które teraz stanie się jego nowym domem.

Zapraszamy na zakupy

Wąż amurski - co to za gatunek?

Jak opisuje terrarium.com.pl, przy prawidłowych warunkach chowu niektóre węże amurskie mogą przekroczyć 15 rok życia. Najczęściej dożywają około 10-12 lat. Wąż amurski dorasta do 180 cm, choć najczęściej dorosłe osobniki mierzą około 140 cm. W naturze gatunek występuje na południowej Syberii, w Mongolii i Mandżurii, gdzie poluje w ciągu dnia na gryzonie, ptaki i ich pisklęta. Wielokrotnie notowano osobniki ogałacające ptasie gniazda z jajek. Gatunek jest popularny wśród terrarystów, łagodny i prosty w hodowli. Jest polecany początkującym hodowcom.

(db)

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe