Muzyczny uniwersytet dla dzieci. "W tym roku chcemy podbić Białołękę"
1 lipca 2016
W wybrane soboty i niedziele lipca i sierpnia w białołęckich parkach dzieci będą mogły wziąć udział w ekscytujących zajęciach Dziecięcego Uniwersytetu Muzycznego Re Re: Kum Kum, prowadzonego przez Fundację AVE przy wsparciu m.st. Warszawy i Województwa Mazowieckiego.
Kiedy poszerzą Płochocińską? Realny bardzo krótki odcinek
Na krótkim odcinku nad tzw. kanałem do Faelbetu ruchliwa ulica ma zyskać dwa dodatkowe pasy. Na jakim etapie jest ta inwestycja?
Tymczasem orientacja w świecie muzyki ma kolosalne znacznie dla rozumienia różnych tekstów kultury.
Nie będą to jednak nudne wykłady. Atmosfera parku sprzyja twórczym poszukiwaniom. - W naszych muzycznych poszukiwaniach będziemy wykorzystywać drzewa, kanałki, trawę - deklaruje Włodkowski. - W istocie będą to interdyscyplinarne warsztaty, łączące różne dziedziny sztuki i wiedzy.
Na przykład w najbliższą niedzielę 3 lipca o g. 10.30 w Parku Henrykowskim zajęcia poprowadzi znakomity reżyser dźwięku Krzysztof Rychta. Pod jego kierunkiem uczestnicy stworzą przestrzenną instalację artystyczno-muzyczną "Mega krosno", montując fragmenty tkanin na wielkoformatowym, improwizowanym krośnie. Będzie ona miała oprócz formy wizualnej również formę dźwiękową - ilustracje dźwiękowe na wirtualnych instrumentach elektronicznych stworzą same dzieci!
Każde spotkanie potrwa ok. godzinę i 15 minut, wstęp wolny. Kolejne spotkania: 9 lipca godz. 10.30 - Park Magiczna, 10 lipca godz. 10.30 - Park Ceramiczna, 16 lipca godz. 10.30 - Park Odkryta, 17 lipca godz. 14.30 - Park Henrykowski, 7 sierpnia godz. 10.30 - Biblioteka Zielona. Osoby, które zgłoszą swój udział mailem avetki@wp.pl, otrzymają specjalne indeksy. Za największą liczbę obecności przewidziane nagrody!
(bw)
.







































