REKLAMA

Wawer

historia »

 

Pierwsze muzeum w Wawrze. Jedyne takie w Polsce

  29 listopada 2023

alt='Pierwsze muzeum w Wawrze. Jedyne takie w Polsce'
materiał prasowy

W najbliższą sobotę 2 grudnia w popularnej Murowance, czyli historycznym budynku najstarszej szkoły w Wawrze, odbędzie się inauguracja Muzeum z Klasą. To będzie też pierwsze muzeum w Wawrze i jedyne takie w Warszawie. Czym się wyróżnia?

REKLAMA

W 1903 roku kilkanaście rodzin z podwarszawskiej wsi Wawer ufundowało pierwszą szkołę w okolicy. Dzięki ich wysiłkom ponad sześćdziesięcioro dzieci rozpoczęło naukę w budynku z czerwonej cegły, zwanym Murowanką. 120 lat później w tym bardzo symbolicznym miejscu - Płowiecka 77 - startuje Muzeum z Klasą, poświęcone szkole, uczniom, nauczycielom i edukacji. Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek Jak zapakować paczkę, aby dotarła bezpiecznie? Najlepsze praktyki pakowania paczek
Pakowanie i nadawanie paczeki to nie tylko umieszczenie przedmiotów w pudełku. Ważne jest, aby paczka była odpowiednio zabezpieczona, aby uniknąć uszkodzeń w trakcie transportu. Poniżej przedstawiamy najlepsze praktyki pakowania paczek, które pomogą zapewnić bezpieczną dostawę paczki.

Pierwsze muzeum w Wawrze - jakie będzie?

To pierwsza placówka muzealna na terenie dzielnicy, ale kolejne już przedsięwzięcie Fundacji na rzecz Wielkich Historii, która ma swoją siedzibę w Wawrze i odpowiada za wiele projektów realizowanych na rzecz lokalnej społeczności. Teraz sprawi, że Murowanka będzie jeszcze bardziej tętnić życiem i niejako powróci do swojej pierwotnej funkcji. Historia zatoczyła koło.

- To będzie żywe muzeum, stworzone na wzór najlepszych brytyjskich i skandynawskich ośrodków, gdzie gość staje się uczestnikiem wydarzeń, a nie tylko zwiedzającym. Dzięki temu osobiście doświadcza efektów społecznych i cywilizacyjnych przemian - wyjaśnia prezes Fundacji na rzecz Wielkich Historii Maciej Piwowarczuk. - Uczniowie i uczennice będą mogli "zanurzyć się" w przeszłości, biorąc udział w niezwykłych zajęciach, np. lekcji chemii sprzed 120 lat, tajnych kompletach czy lekcji demokratycznego oporu lat 80. XX wieku. W ten sposób nasze muzeum będzie łączyło najmłodsze pokolenia ze światem swoich rodziców i dziadków.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Muzeum z Klasą - jak zdobyć wejściówkę?

Muzeum z Klasą ma w planach m.in. lekcje muzealne, zajęcia popołudniowe i weekendowe dla wszystkich grup wiekowych, warsztaty i konkursy dla szkół, konferencje edukacyjne i wystawy czasowe. Jedną z nich można oglądać już teraz, w oczekiwaniu na ekspozycję stałą. Przez pierwsze trzy tygodnie wstęp i udział we wszystkich zajęciach ma być bezpłatny. Na weekend otwarcia 2-3 grudnia zespół Muzeum z Klasą przygotował wiele atrakcji: lekcje kaligrafii, turnieje, warsztaty kolażowe i oprowadzanie po wystawie. Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy, liczba uczestników jest ograniczona. Formularz rejestracji znajduje się pod adresem: https://forms.office.com/e/4SgGEUy3F0.

MB

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

Zima 2023/2024
Zima 2023/2024

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe