REKLAMA

Mokotów

inwestycje »

 

Zrewitalizowana Nowa Skra wkrótce będzie służyła warszawiakom

  23 czerwca 2023

alt='Zrewitalizowana Nowa Skra wkrótce będzie służyła warszawiakom'
źródło: Miasto Warszawa

Już niebawem zakończą się prace nad projektem pierwszego etapu modernizacji terenu Nowej Skry oraz zostanie rozstrzygnięty konkurs architektoniczny dla etapu drugiego. Zrewitalizowany obszar przy ul. Wawelskiej będzie służył mieszkańcom przede wszystkim jako przestrzeń rekreacyjno-sportowa.

REKLAMA

- Ponad 20-hektarowy teren Skry był przez lata zaniedbywany, a znajdująca się tam infrastruktura zagrażała bezpieczeństwu. Dlatego, gdy tylko odzyskaliśmy ten kompleks, podzieliliśmy jego modernizację na etapy tak, aby możliwie jak najszybciej przywrócić blask temu miejscu i udostępnić sportową Nową Skrę wszystkim mieszkańcom - podkreśla wiceprezydent miasta Renata Kaznowska.

Nowa Skra jak dawniej

Tereny przy ul. Jak wyglądają zakupy na e-raty? Jak wyglądają zakupy na e-raty?
Coraz większa liczba przedsiębiorców działających w branży e-commerce umożliwia klientom zakupy w systemie ratalnym. Taką opcję wprowadzają także niektórzy operatorzy płatności online. To prosta procedura, w ramach której wniosek o zakup na e-raty rozpatrywany jest w zaledwie kilka minut. Sprawdź, co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na rozłożenie płatności na raty w sklepie internetowym.
Wawelskiej były zajmowane przed II wojną światową przez klub Warszawianka, a z końcem lat 40. wybudowano tam stadion na 35 tys. osób, który w 1969 dostosowano do potrzeb zawodów lekkoatletycznych. Od początku z infrastruktury sportowej korzystali warszawiacy rekreacyjnie uprawiający sport i lekkoatleci, m.in. Irena Szewińska, Ludwika Chewińska, Tadeusz Ślusarski, Małgorzata Pskit, Anna Jesień, Paweł Januszewski, Tomasz Majewski oraz Anita Włodarczyk. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego taką funkcję będzie miał kompleks Nowej Skry także współcześnie.

Wstąp do księgarni

Nowej Skra połączona z Polem Mokotowskim

Do tej pory miasto oczyściło teren, wyburzyło zrujnowane budynki, usunęło zalegający złom i gruz oraz zabezpieczyło teren, dzięki czemu w marcu 2022 roku udostępniono zrekultywowane tereny Skry mieszkańcom. Obecnie trwają pracę projektowe pierwszego etapu modernizacji, w ramach którego powstanie wkomponowany w zieleń lekkoatletyczny stadion treningowy, boisko do rugby, ścieżki biegowe, przestrzeń parkowa. Natomiast sam obszar Nowej Skry zostanie komunikacyjnie i funkcjonalnie połączony z Polem Mokotowskim. W drugim etapie zostanie wybudowana hala sportowo-widowiskowa na około 6 tys. osób oraz zmodernizowany stadion lekkoatletyczny na około 25 tys. widzów. Wiele drzew na terenie Skry uda się zachować dzięki specjalnym ekranom korzeniowym, zmianie przebiegu alejek parkowych, zastosowaniu palisad, czy w końcu przesadzeniom. Wykonane zostaną też dodatkowe nasadzania. W planie są też zielone ogrody deszczowe i alejki z nawierzchni mineralnej.

(jr)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuMokotów

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy