REKLAMA

Misz@masz
  10 lipca 2024  

Koniec zamieszania ze sprzedażą rezydencji na Złotej 44. Mamy komentarz zarządcy

Projekt Rafała Zaorskiego, nazwany przez niego "Epickim flipem", zakończył się niespodziewanie 8 lipca br. Biznesmen ogłosił, że z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie zrealizować planu sprzedaży swojego apartamentu 20 tysiącom osób. Zapowiedział jednocześnie zwrot zainwestowanych pieniędzy wszystkim uczestnikom projektu.

REKLAMA

Zaorski, który dorobił się fortuny m.in. na rynku kryptowalut i krótkoterminowych transakcjach, kupił 485-metrową rezydencję na szczycie wieżowca Złota 44 w czerwcu 2022 r. za 23 mln zł. Jego pomysł na odsprzedanie mieszkania, podzielonego na 20 tys. udziałów, wywołał duże kontrowersje wśród mieszkańców wieżowca.

Komunikat zarządcy budynku, Mariusza Łubińskiego, wydany w związku z zakończeniem projektu, podkreśla, że tego rodzaju działania, które mocno ingerują w funkcjonowanie wspólnot mieszkaniowych, powinny być zabronione i uregulowane systemowo. Łubiński zaznacza, że jako profesjonalny zarządca, zawsze będzie dążył do ochrony interesów wspólnoty mieszkaniowej i ograniczania wszelkich praktyk mogących naruszyć bezpieczeństwo, spokój użytkowania oraz finansową stabilność budżetu.

Zaorski, próbując przetestować granice prawa własności w Polsce, zorganizował w swoim apartamencie wernisaż dla tysięcy potencjalnych inwestorów. W dniu imprezy interweniowała wspólnota mieszkaniowa, blokując gościom wejście do środka, tłumacząc, że według przepisów przeciwpożarowych na jednym piętrze może znajdować się maksymalnie 50 osób. Ostatecznie do akcji musiała wkroczyć ochrona i policja, którą wezwał sam Zaorski.

W rezultacie, wspólnota skierowała sprawę sprzedaży mieszkania do sądu, który uwzględnił jej wniosek i wydał zabezpieczenie w postaci ustanowienia zakazu zbywania lub obciążania nieruchomości Zaorskiego.

W komunikacie o zakończeniu "Epickiego flipa", Zaorski dziękował wszystkim uczestnikom projektu za zaufanie i zainteresowanie. Zapewnił, że nikt nie zostanie pominięty i że wszystkim uczestnikom projektu zostaną zwrócone zainwestowane pieniądze. Osoby, które zadeklarowały pozostanie w projekcie i nie zrezygnowały z uczestnictwa, Zaorski postanowił nagrodzić bonusem - 44 proc. w skali roku, co daje w sumie 22 proc. bonusu za około półroczne trwanie "Epickiego flipa".

Źródło: onet.pl

 

REKLAMA

Najnowsze misz@masze

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA