Minipośpiech na maksa
14 grudnia 2007
Bemowo szykuje się do przyjęcia nowych minibusów. Do końca roku planuje się opracowanie koncepcji organizacji ruchu na ulicy Osmańczyka wraz z dogodnym usytuowaniem nowych przystanków.
Już wiemy, jak mniej więcej będzie przebiegała trasa nowego autobusu.
Czy taka będzie przyszłość terenów po Tesco?
Miasto pokazało projekt miejscowego planu zagospodarowania dla terenów po Tesco przy ul. Górczewskiej. Mieszkańcy mogą zgłaszać uwagi do 22 października. W planach na przyszłość jest m.in. szkoła, park, skwery i usługi publiczne.
Pro-wadzić będzie od krańca Koła, poprzez ulice księcia Janusza, księcia Bolesława, Obrońców Tobruku, Osmańczyka, Piastów Śląskich, Powstańców Śląskich aż do pętli Nowe Bemowo. - Postaramy się, aby autobusy kursowały jak najczęściej. Głównym założeniem utworzenia nowej linii jest to, by w jak najszybszym czasie dowieźć okolicznych mieszkańców do głównych punktów przesiadkowych - mówi Zygrzak.
Jak zwykle niektórzy się cieszą, a niektórzy już mówią o wzmożonym ruchu, szczególnie na Osmańczyka. W wielkim mieście nikt nikogo jeszcze nie zadowolił w stu procentach. Jednak patrząc obiektywnie, to chyba lepiej, że komunikacja na Bemowie się poprawia i będzie przebiegała ulicami, które do tej pory nie były obsługiwane przez miejskie autobusy. Coś za coś...
Agnieszka Pająk-Czech
.










































