REKLAMA

Targówek

inwestycje »

 

Kiedy drogowcy pojawią się na Śmiesznej? Mieszkańcy czekają 30 lat

  13 kwietnia 2023

alt='Kiedy drogowcy pojawią się na Śmiesznej? Mieszkańcy czekają 30 lat'
fot. czytelnik

O tym, że na ulicy Śmiesznej mieszkańcom nie jest do śmiechu, pisaliśmy już kilkukrotnie. Co z budową jej fragmentu i przebudową skrzyżowania z Określoną?

REKLAMA

- Od prawie 30 lat mieszkańcy okolic ulic Śmiesznej i Określonej brodzą w błocie. Natomiast kierowcy, próbując pokonać ten swoisty tor przeszkód, jeżdżą po chodniku - relacjonuje mieszkanka.

Fatalna ulica w Warszawie

Wielokrotne zgłaszanie tego problemu różnym instytucjom, w tym do Urzędu Dzielnicy Targówek, dawało niewielki efekt. Mieszkają blisko Radzymińskiej. Nie mają wodociągu Mieszkają blisko Radzymińskiej. Nie mają wodociągu
Rodzina z warszawskiego Zacisza od lat czeka na podłączenie domu do miejskiego wodociągu. Póki co na co dzień muszą kąpać się w brunatnej wodzie czerpanej z przydomowej studni, bez perspektyw na szybkie rozwiązanie sprawy.
Wszystko dotychczas rozbijało się o fragment jednej działki, która nie należała do miasta. Okazuje się, że decyzje w sprawie ustalenia odszkodowania za działki niezbędne dla poszerzenia ulic Śmiesznej i Określonej stały się ostateczne dopiero w 2021 roku.

- Teren został wreszcie przejęty przez miasto decyzją wojewody mazowieckiego. Z kolei my złożyliśmy wniosek do wojewody o pozwolenie na wycinkę drzew kolidujących z przebudową ulicy - poinformował przed pół roku rzecznik dzielnicy Rafał Lasota.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Remont nie ruszył

Do tej pory na Śmiesznej niewiele się działo. Zaniepokojona tym faktem dzielnicowa radna zapytała, co dalej ze skrzyżowaniem ul. Śmiesznej i Określonej.

- Działka została przejęta przez dzielnicę. Proszę o informacje, kiedy zostaną podjęte prace na tym terenie. Może warto zastanowić się nad stworzeniem ogrodu kieszonkowego na tym terenie - pisze radna Katarzyna Górska-Manczenko.

REKLAMA

Proponują park kieszonkowy

Jak się okazuje, w styczniu z terenu nieruchomości położonych na rogu Śmiesznej i Określonej zostały usunięte drzewa i krzewy. W następnym etapie zostanie wykonany chodnik.

- Po zakończeniu robót brukarskich na nieutwardzonym odcinku ul. Śmiesznej zostanie wykonana jezdnia o nawierzchni bitumicznej. Rozpoczęcie robót zaplanowano na drugi kwartał - informuje wiceburmistrz Dorota Kozielska.

Jak dodaje, teren na rogu Śmiesznej i Określonej zgodnie z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przeznaczony jest pod drogi publiczne.

- Stworzenie ogrodu kieszonkowego na wskazanym terenie jest niemożliwe - wyjaśnia.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Wredny Kocur

13.04.2023 15:44

Niech jeszcze poczekają. Ważne, że kładka pieszo-rowerowa będzie. :)))

# Taaaa

14.04.2023 09:44

#Wredny Kocur napisał(a) 13.04.2023 15:44
Niech jeszcze poczekają. Ważne, że kładka pieszo-rowerowa będzie. :)))

I zwężenie Marszałkowskiej
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuTargówek

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuTargówek

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy