REKLAMA

Wola

inwestycje »

 

Tu powstaną bloki. Poczta sprzedała działkę za 113 mln zł

  23 lutego 2023

alt='Tu powstaną bloki. Poczta sprzedała działkę za 113 mln zł'
źródło: Poczta Polska

Na terenie bazy Poczty Polskiej na rogu Wolskiej i Sowińskiego na warszawskich Odolanach powstaną bloki mieszkalne. Firma Matexi zapłaciła za nieruchomość 113 mln zł i złożyła już wniosek o rozbiórkę istniejących obiektów.

REKLAMA

2,4 hektara powierzchni, bezpośrednie sąsiedztwo przystanku tramwajowego, dojazd komunikacją miejską w 18 minut do ścisłego centrum Warszawy - tak prezentuje się cenna nieruchomość na rogu Wolskiej i Sowińskiego, którą Poczta Polska sprzedała deweloperowi Matexi za 113 mln zł.

Nowe mieszkania na Woli

Poczta Polska zamierzała sprzedać swoją bazę na Odolanach za co najmniej 110 mln zł. Taka właśnie była cena wywoławcza, od której rozpoczęła się w ubiegłym roku aukcja wśród zainteresowanych firm. Wola wieżowcami stoi. Dwa kolejne pną się w górę Wola wieżowcami stoi. Dwa kolejne pną się w górę
Dwa wieżowce mieszkalne o nazwie Towarowa Towers osiągną niebawem docelową wysokość. Około 65 proc. lokali w budynkach powstających przy stacji metra Rondo Daszyńskiego znalazło już właścicieli.
Co może powstać w miejscu magazynów? Teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego, a w studium uwarunkowań przestrzennych Warszawy został wskazany pod zabudowę mieszkaniową.

- Dopuszcza się lokalizowanie funkcji usługowej tak, aby udziały tej funkcji kształtowały się do 40% powierzchni zabudowy w terenie - informowała Poczta Polska. - Obszar wymaga intensyfikacji zagospodarowania i przekształceń z utrzymaniem wielofunkcyjnego charakteru zabudowy i wiodących funkcji: mieszkaniowej i usługowej.

Zapraszamy na zakupy

Matexi buduje w Warszawie

Teren bazy Poczty Polskiej był w przeszłości wskazywany jako lokalizacja dla 1100 mieszkań z rządowego programu Mieszkanie Plus. Gdyby plany zostały zrealizowane, przy Wolskiej i tak powstałyby bloki, ale na ich budowę zrzuciliby się podatnicy.

Odpowiedzialna za program Mieszkanie Plus spółka PFR Nieruchomości przekazała w ubiegłym roku "Gazecie Wyborczej", że budowa państwowych bloków była niemożliwa ze względu na... nieuregulowany status nieruchomości. Jak widać nie przeszkadzał on w żaden sposób w sprzedaży terenu przez inną państwową firmę. Deweloper Matexi złożył już w warszawskim ratuszu wniosek o rozbiórkę nieczynnej bazy pocztowej. W jej miejscu powstaną bloki, ale firma nie informuje na razie o planowanej wysokości zabudowy, liczbie mieszkań przeznaczonych do sprzedaży ani harmonogramie prac. Nie pokazała też jeszcze wizualizacji.

REKLAMA

Poczta Polska sprzedaje ziemię

W tym roku Poczta Polska zamierza sprzedać jeszcze cenniejszą działkę na Odolanach. Cena wywoławcza nieruchomości przy Worcella to 140 mln zł. Teren nie jest objęty planem zagospodarowania przestrzennego, nad którym warszawski ratusz pracuje od... dwunastu lat. Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego m.st. Warszawy przewiduje w tym miejscu bloki mieszkalne.

Potencjalny inwestor musi zwrócić uwagę na dwa ewentualne problemy. Pierwszy to nieczynna stacja benzynowa, która mogła zanieczyścić grunt i wymusić remediację. Drugim kłopotem są roszczenia spadkobierców dawnych właścicieli, którym stalinowcy odebrali własność na podstawie tzw. dekretu Bieruta.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy