Lodowisko na Bródnie zaprasza. "Poza Torwarem będziemy jedyni"
27 listopada 2020
Hala lodowiska przy Łabiszyńskiej już od przeszło trzech tygodni kusi wielbicieli jazdy na łyżwach.
W sezonie 2020/21 obowiązują oczywiście "covidowe normy", których złamanie grozi wyproszeniem z lodowej tafli.
Pandemia niestraszna
- Nie mamy szkół, które organizowały grupowe wejścia, a mimo to frekwencja dopisuje. W ciagu pierwszych trzech tygodni odwiedziło nas 3700 osób.
Koniec ulicy Nałęcz. "Od lat istniała tylko na mapie"
Wszyscy miejscy radni jednogłośnie zagłosowali za zlikwidowaniem nazwy ulicy na krańcach Targówka Fabrycznego. Choć nadano ją przed wojną, od lat nie istniała - zarosły ją krzaki.
Tej zimy będziemy też najprawdopodobniej jedynym obok Torwaru lodowiskiem działającym na terenie miasta. Dużą konkurencję stanowił w latach ubiegłych Stadion Narodowy, który przyciągał tłumy miłośników łyżwiarstwa, a w tym roku z wiadomych powodów nie będzie działał. Spodziewamy się świetnej frekwencji z zastrzeżeniem, że i u nas obowiązuje ograniczona liczba wejść na obiekt, tj. 80 osób jednocześnie - mówi dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Jacek Pużuk.
- Ludzie potrzebują ruchu, jest on elementem dbania o własne zdrowie. Poza tym chodzimy do marketów w maseczkach na twarzy, odbywają się też przeróżne wydarzenia sportowe. Równie dobrze w markecie czy galerii handlowej możemy się zarazić, jednak ryzyko jest małe, jeśli przestrzegamy zasad. Tak samo jest tutaj - zapewnia.
Co nowego?
Już wkrótce Ośrodek Sportu i Rekreacji Targówek zaprasza na bezpłatne konsultacje z instruktorem łyżwiarstwa. Będą się one odbywać od 1 do 23 grudnia na lodowisku przy Łabiszyńskiej w dni powszednie: 16:30-18:30 i weekendy: 9:00-11:00 oraz 16:00-18:00. Jak się dowiedzieliśmy, hala lodowiska przejdzie też sporą metamorfozę. Wymienione zostanie zadaszenie i ściany boczne obiektu, które przez 12 lat, a więc od czasu uruchomienia ślizgawki, nie były remontowane. Prace zostały zaplanowane na koniec roku i wedle zapewnień dyrekcji będą przeprowadzone błyskawiczne.
- Stara płachta pokrywająca dach i ściany boczne mocno się zużyła, trzeba ją wymienić. Sam wygląd lodowiska na tym też zyska. Teraz jest ponuro, bo dach jest granatowy. Nowe zadaszenie będzie białe, a to spowoduje, że w samym obiekcie zrobi się jasno i przyjemnie - zapowiada dyrektor Pużuk.
Ważne informacje
Godziny otwarcia obiektu od poniedziałku do piątku ustalono od 14 do 21, zaś w weekendy od 9 do 21. Przerwy techniczne są zaplanowane od 18:30 do 19 w dni powszednie, zaś w weekendy w godzinach: 12-12:30, 15-15:30, 18-18:30. Na terenie obiektu obowiązuje zasłanianie ust i nosa. Jednocześnie na terenie hali może przebywać maksymalnie 80 osób. Należy też w miarę rozsądku zachowywać dystans społeczny wynoszący od siebie 1,5 metra. Bilety dostępne są w ramach wejść 60-minutowych i kosztują: 8 i 5 zł w dni powszednie, 10 i 6 zł w weekendy. Na terenie lodowiska można wypożyczyć łyżwy (6 zł), kask (2 zł), a także pingwina/fokę na 30 minut do nauki jazdy - 10 zł.
OSiR Targówek honoruje karty MultiSport, OK System, FitProfit.
(DB)
.





































