REKLAMA

smaki zycia 2024-09-03 1smaki zycia 2024-09-03 2smaki zycia 2024-09-03 0
Wola

Kultura

 

Lodowisko już w budowie. Wielka impreza w niedzielę

  14 grudnia 2016

alt='Lodowisko już w budowie. Wielka impreza w niedzielę'
źródło: UD Wola

Kapela Praska grająca kolędy, otwarcie ślizgawki i iluminacja wolskiej choinki - czas powitać zimę.

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

Konia z rzędem temu, kto jeszcze rok temu pomyślałby, że na placu obok wolskiego ratusza w al. "Solidarności" będą odbywać się festyny i wydarzenia kulturalne, a zimą zawita tam sport.

- Do tej pory istniał tu ogrodzony parking dla samochodów - przypomina burmistrz Krzysztof Strzałkowski. Skwer przy Gibalskiego przeszedł wielką metamorfozę Skwer przy Gibalskiego przeszedł wielką metamorfozę Skwer przy ul. Gibalskiego na Woli zyskał nowe oblicze. Zamiast asfaltowego placu pojawiło się miasteczko rowerowe, strefa sportowa, nowe nasadzenia i miejsca do wypoczynku. Inwestycja kosztowała ponad 1,2 mln zł. - Postanowiliśmy otworzyć to miejsce dla mieszkańców i w lecie zorganizowaliśmy ogólnodostępną bibliotekę pod chmurką. Teraz otwieramy Wolskie Lodowisko. Mamy nadzieję, że będą się tu spotykać całe rodziny.

Oficjalne otwarcie ślizgawki już w niedzielne popołudnie. Podczas imprezy mieszkańcy będą mogli podziwiać wystawę szopek bożonarodzeniowych, zgłoszonych na zorganizowany przez szkołę podstawową przy Ożarowskiej 69 konkurs "Moje Betlejem". W planach jest również pokaz jasełek na lodzie. W trakcie całego dnia będzie można skosztować tradycyjnych dań wigilijnych oraz wziąć udział w konkursach z nagrodami.

Punktem kulminacyjnym imprezy będzie iluminacja wielkiej choinki, która ozdobi teren przy ratuszu na całą zimę. Na zakończenie dnia odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Kapeli Praskiej.

Program imprezy:


15:00 - otwarcie lodowiska
15:15 - animacje na lodzie
15:20 - otwarcie wystawy szopek bożonarodzeniowych zgłoszonych na konkurs "Moje Betlejem"
16:15 - rozstrzygnięcie konkursu szopek bożonarodzeniowych "Moje Betlejem"
16:30 - jasełka na lodzie
17:00 - uroczysta iluminacja choinki
17:15 - koncert kolęd w wykonaniu Kapeli Praskiej

dojazd tramwajami 13, 20, 23, 26 oraz autobusami E-2, 157, 190, 520, 527 ("Wola-Ratusz")

parkowanie od 3 zł/h (na ulicy)

wstęp wolny

(red)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

Tech Research Studies 2Tech Research Studies 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

norblin lipiec 02 3norblin lipiec 02 0
Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

cmp moje zdrowie 1cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

bck wakacje 2026 2bck wakacje 2026 0

REKLAMA

refleks chlodnictwo 2024-11-21 2refleks chlodnictwo 2024-11-21 0

REKLAMA

eRecepta - recepta online
eRecepta - recepta online

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA