REKLAMA

REKLAMA

Wakacje z Warszawy

REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski

 

Lekcje pod wiatą w szkole na Jelonkach?

  27 czerwca 2022

Lekcje pod wiatą w szkole na Jelonkach?
wizualizacja przyszkolnego patio, źródło: bo.um.warszawa.pl

Strefa sportu i relaksu powstanie przy Szkole Podstawowej nr 350? Wszystko zależy od głosowania w budżecie obywatelskim.

REKLAMA

W pobliżu sali gimnastycznej lub nowego budynku szkoły mieszkańcy zaplanowali strefę relaksu i sportu. - Szkoła na Irzykowskiego jest jednym z centralnych punktów w tej części Jelonek. Projekt jest korzystny dla każdego, ale liczymy, że spodoba się przede wszystkim uczniom, którzy chętnie poruszaliby się po długim siedzeniu w szkolnej ławce, a ci, którzy chcą odpocząć mieliby szansę na integrowanie się - przekonują pomysłodawcy.

Koszt realizacji projektu został oszacowany na 270 tys. zł.

REKLAMA

Strefa relaksu

W ramach wspomnianej kwoty miałaby powstać altanka (ok. 6 x 4 metry) w niej ławki na drewnianym podłożu. Ponadto: krzewy i kwiaty, domek dla owadów oraz poidełko dla ptaków, tablice pokazujące np. przekrój drzewa, zwyczaje owadów i informacje o ciele człowieka podczas stresu i relaksu, co zapewnić ma dodatkowy walor edukacyjny tego miejsca. Autorzy projektu nie zapomnieli też o małym koszu na śmieci z daszkiem, dwóch wieszakach na plecaki i kurtki (każdy na minimum 25 sztuk, jeden koło altanki, drugi koło placu dla klas 1-3) i tablicach edukacyjnych w alfabecie Braille'a.

REKLAMA

Gry i zabawy

Projekt przewiduje także zagospodarowanie niewielkiego pasa zieleni przylegającego do istniejącego placu dla najmłodszych klas. Autorzy proponują tor przeszkód i sprawnościowy (stópki, grzybki) oraz rowerek do ćwiczenia i ławkę. Od strony bramy można by stworzyć kreatywną drogę do szkoły, czyli namalować na asfalcie gry.

Jeśli projekt zostanie zrealizowany (można na niego głosować do 30 czerwca na stronie urzędu miasta), strefy będą dostępne dla uczniów bez limitu, zaś dla lokalnej społeczności pomiędzy 17.00 a 22.00 oraz w weekendy, w które teren szkoły będzie dostępny.

- Planujemy posadzić kwiaty, krzewy i drzewa oraz stworzyć w altance zacienione miejsca do odpoczynku, ale także nauki w ciepłe dni. Dzięki odpowiedniemu ustawieniu ławek możliwe będzie organizowanie w tym miejscu np. lekcji wychowawczych czy spotkań samorządu uczniowskiego - deklarują autorzy projektu. Jeśli głosowanie zakończy się sukcesem, realizacja pomysłów powinna nastąpić już w przyszłym roku.

(jr)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2022

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

Helloprint Polska

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA