REKLAMA

Legionowo

komunikacja

 

Legionowo nagrodzone za... komunikację miejską. Obiektywnie?

  30 września 2014

Legionowo nagrodzone za... komunikację miejską. Obiektywnie?
źródło: Zarząd Transportu Miejskiego

Pod koniec października, podczas Kongresu Transportu Publicznego w Bydgoszczy, Legionowo otrzyma nagrodę w kategorii "najlepszy organizator transportu".

REKLAMA

Osoby, które nie korzystają w Legionowie z komunikacji miejskiej, zapewne spytają w tym momencie:

- O co chodzi?

Chodzi o to, że podstawowym problemem komunikacyjnym Legionowa jest codzienny dojazd tysięcy mieszkańców do pracy w Warszawie a władze miasta "konsekwentnie stawiają na rozwiązania nowoczesne". Jakie?

Przede wszystkim na szybką kolej miejską, która stała się podstawowym środkiem transportu, łączącym miasto z głównymi dworcami Warszawy, zagłębiami biurowymi na Woli i Służewcu oraz lotniskiem. Nowoczesne pociągi typu Elf i Impuls są obecnie najszybszym w aglomeracji środkiem transportu, przyciągającym coraz więcej pasażerów. Obok stacji Legionowo powstaje właśnie dworzec z parkingiem P+R na 800 samochodów, który ma zachęcić kolejnych kierowców do korzystania z kolei. Uznanie wzbudziły również lokalne linie autobusowe, nocne autobusy do Warszawy i wspólny bilet ZTM. Wszystko to sprawia, że Legionowo ma lepszą komunikację miejską i wygodniejszy dojazd do stolicy, niż niektóre dzielnice Warszawy, jak np. Białołęka czy Wilanów.

Ciekawostka: w kapitule przyznającej nagrodę znalazł się m.in. Leszek Ruta, prezes stowarzyszenia Transport Publiczny i były dyrektor stołecznego Zarządu Transportu Miejskiego, mieszkaniec Legionowa. Było obiektywnie?

DG

 

Komentarze (14)

# Victor58

30.09.2014 12:51

Ale jaja , nie wiem co oni wciągają, ale widać towar jest pierwszej klasy, skoro doszli do takich wnioskow. Poza tym ,że jest nowy tabor, to cała reszta - czestotliwość kursowania, ceny biletow, stabilność rozkładów, są gorsze jak za "komuny"

 Daro

30.09.2014 23:29

To jest kpina. Jak można przyznać takie wyróżnienie dla miasta które nie posiada komunikacji miejskiej co w zasadzie uniemożliwia sprawne poruszanie się po mieście jak i dotarcie do stacji dla tych którzy mieszkają na peryferiach Legionowa

# lolalola

01.10.2014 19:02

Dlaczego przez tyle lat nie ma tzw czeerwonej pospiesznej linii do warszawki????????? miasto o takiej liczbie miwszkańców.......Dwie linie autobusowe bo 736 to raczej wsiowa objazdówka wiec nie licze, brak synchronizacji pociągów z dowozówka do stacji....porażka, NAGRODA OWSZEM ALE RODEM Z FILMÓW BAREI tylko iść do szafy i zaspiewac łubu dubu niech zyje nam......

 Daro

03.10.2014 13:30

Pytania można mnożyć. Najważniejsze jest takie dlaczego po uruchomieniu pociągów SKM komunikacja w Legionowie powoli, metodycznie się zwija
Zlikwidowano 801, 731 i 723 jeżdżą już tak rzadko, oferując kretyńskie przesiadki na Żeraniu że niedługo będą wozić muchy
O 736 nawet nie dyskutuję bo to kpina
Pociągi z comiesięczną zmianą rozkładu, z rozkładem nieprzystosowanym do potrzeb pasażerów
SKM w godzinach szczytu co godzinę to kpina
I na końcu brak komunikacji miejskiej w Legionowie, komunikacji która odciążyłaby zapchane ulice, zwolniła miejsca do parkowania czy wreszcie umożliwiłaby dotarcie do stacji

# Olczi

08.10.2014 13:06

Moze teraz jest szansa na to żeby stworzyć własną komunikacje , ulepszyc ten dojazd i przede wszystkim zwiększyć częstotliwość SKM, jedna ucieknie i czekaj człowieku godzinę na następną . znacie jakieś programy kandydujących do wyborów który mają REALNE szanse coś zmienić i widzą coś więcej niż nasze pieniądze ?

# Kolo

24.10.2014 19:45

Ja widziałem niejakiego Ambroziaka program. Mówili mi o nim ludzie, z którymi dojeżdżam do pracy w Wawie. Jest wszystko dobrze w nim napisane - o skm, o wkd, że to najwazniejsze dla ludzi. O cenach biletów też, że powinny być na tyle niskie by się nie opłacało korzystać z samochodu.

# Wieliszew Cegielnia

25.10.2014 13:45

#lolalola napisał(a) 01.10.2014 19:02
Dlaczego przez tyle lat nie ma tzw czeerwonej pospiesznej linii do stacji....porażka......
Dlaczego nie ma linii nocnej ZTM do Wieliszewa ?
Dlaczego nie ma linii podmiejskiej do Serocka lub choćby lokalnej typu L-xy z Legionowa do Serocka kursującej codziennie ?
Miasto śpi, powiat śpi ale do wyborów na siebie zachęcają.
Oddam swój głos na tą osobę, która spowoduje realnie uruchomienie tych linii przed 16 listopada 2014.

# Kolo

27.10.2014 18:40

haha no to marzzenia ściętej głowy, ale generalnie trzymam kciuki. Nie wiadomo jak to policzyli, ale nocne się pewnie nie opłacają :/ Jasne, że przy wyborach wszystko obiecają! Ale jak Ambroziak mówi, że SKM, WKD i Koleje Mazowieckie są w gestii sejmiku mazowieckiego, a on tam kandyduje i chce to ulepszyć, to muszą go najpierw wybrać. Nie mam problemu by mu moim głosem pomóc. Inaczej się nie da.

# ale pierdoły

28.10.2014 00:15

ja też mówię, że WKD jest w gestii sejmiku mazowieckiego dlatego głosujcie na minie.

# Kolo

28.10.2014 17:15

No to proszę o stronkę szanownego kandydata! Mam nadzieję, ze będą tu chociaż w połowie takie konkrety co u Mariusza Ambroziaka ;)

# ale pierdoły

28.10.2014 22:16

ale pierdoły Kolo, obiecanki nic nie kosztują. Obiecanki okazują się przeważnie cacankami. Kandydaci mają perfekcyjnie opanowaną sztukę obietnic.
Niektórzy dają się nabierać na obietnice.

# tomik

28.10.2014 22:28

się kręci...
wybory idą...
jak to mówią "nikt nie da wam tyle, ile ja wam obiecam"

# Kolo

29.10.2014 21:32

To inaczej - kandydat, który we władzach nie był jakoś się musi przedstawić. Pisze/mówi o tym co będzie chciał zrealizować. Ktoś nazwie to obietnicą, ktoś kiełbasą wyborczą, a ktoś inny kłamstwem. A wybrać trzeba. Ja zobaczyłem u Ambroziaka porządny program, taki który nie mówi o gryszkach na wierzbie, tylko realnych potrzebach. Mam dosyć narzekania, że się nie da. Wierzę, że ten przedsiębiorca, który ludziom niejedną pracę dał zrobi coś i dla mnie. Peace :)

# tomik

29.10.2014 22:41

skoro dałeś sie przekonać to głosuj, Twoja sprawa. czas pokaże czy dobrze wybrałes.
więcej na forum

REKLAMA

Wakacje wrzesień i październik 2023
Wakacje wrzesień i październik 2023

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024