REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

inwestycje

 

Ruszyło poszerzanie wąskiego gardła Lazurowej

  9 grudnia 2022

Ruszyło poszerzanie wąskiego gardła Lazurowej
źródło: Facebook / Wybieramy Bemowo

Długo oczekiwane poszerzenie ul. Lazurowej na odcinku od Górczewskiej do trasy Obrońców Grodna (S8) wreszcie się rozpoczęło. Na razie trwają prace przygotowawcze.

REKLAMA

Długość przebudowywanego odcinka to 470 metrów. Rozbudowana ulica ma być drogą dwujezdniową z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku, chodnikami i ścieżką rowerową.

Będą światła przy Narwik

Na skrzyżowaniu z ul. Lazurowa-Narwik: Najgorsze skrzyżowanie Bemowa Lazurowa-Narwik: Najgorsze skrzyżowanie Bemowa
Trudno zarówno przejść, jak i skręcić samochodem w lewo. Rozwiązaniem byłyby światła albo zmiana oznakowania.
Narwik powstanie przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Wzdłuż drogi posadzonych ma być 95 drzew. Pojawią się także nowe krzewy, byliny oraz trawniki. Budowa tego niespełna półkilometrowego odcinka oznaczać będzie likwidację ostatniego wąskiego gardła Lazurowej między Połczyńską a trasą Obrońców Grodna (S8).

- Likwidacja tej prowizorki jest niezmiernie istotna - mówi przewodniczący rady Jarosław Dąbrowski. - Chodzi nie tylko o pozbycie się korków na Lazurowej. Dzięki poszerzeniu bezpieczniejsi będą także piesi i rowerzyści, którzy otrzymają dodatkowe chodniki i ścieżki rowerowe. Poza tym będzie to oznaczało przebudowę skrzyżowania z ulicą Narwik, z której rano nie da się wyjechać i włączyć do ruchu w Lazurową - dodaje przewodniczący.

REKLAMA

Druga jezdnia za 18 mln zł

W sierpniowym przetargu na rozbudowę ul. Lazurowej wpłynęło aż siedem ofert. Koszt realizacji prac został w nich wyceniony na kwoty od 17,2 do 19,6 mln zł. Ostatecznie wykonawcą prac jest firma Skanska, z którą w październiku podpisano umowę. Koszt inwestycji to 17,8 mln zł. Zgodnie z zapowiedzią Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2023 roku. Warszawa stara się o jej dofinansowanie z unijnego Funduszu Spójności.

Przebudowa Lazurowej między Górczewską a trasą S8 będzie zwieńczeniem wieloletnich prac nad budową drugiej jezdni. Jako pierwszy w 2013 roku wybudowany został odcinek od Al. Jerozolimskich do Chrościckiego. Następnie prace toczyły się na odcinku do Połczyńskiej, który ukończono w 2015 roku. W kolejnym roku do ruchu oddany został fragment do Sterniczej, a w 2018 roku ulica była gotowa na do Górczewskiej.

(db)

.
 

Polecamy

Komentarze (8)

# budujemy_drogi

09.12.2022 10:15

dziś jeczhałem, zmiany w krajobrazie widoczne, zieleń usunięta, paliki oznaczone.Termin dosyć odległy koniec przyszłego roku, a tu raptem 500 m drogi nowej jezdni i przebudowy, wydaje się wolno, ale przyczyny mogą być rózne np istniejące instalacje.
Na pewno ulży to mieszkańcom okolic wjazd/ wyjazd ze względu chociażby na splanowaną sygnalizację świetlną i bęzdzie bezpieczniej .

# Wredny Kocur

09.12.2022 10:45

Gdyby wszyscy mieli ograniczone zaufanie wobec innych uczestników ruchu i posiadali wyobraźnię i odrobinę empatii, to by sygnalizacja nie była potrzebna. Niestety mamy k...wy na 4 kólkach, 2 kółkach, 2 nogach, lub klasa sama w sobie - hulajnogi. Im bardziej się robi infrastrukturę "idiotoodporną", tym się bardziej wk normalnych ludzi, a tam samym stwarza warunki by byli jeszcze większymi ch... niż są. Stań przy pasach na Conrada przy bibliotece i niech Bóg chroni by centymetr plecaka wystawał na drd - zaraz się inwektywy posypią.

# Czekalski

09.12.2022 11:44

"przebudowę skrzyżowania z ulicą Narwik, z której rano nie da się wyjechać". Nieprawda, panie Dąbrowski. Da się wyjechać, tylko trzeba cierpliwie poczekać.

REKLAMA

# Kape

09.12.2022 18:40

No i lamusy które kupiły mieszkania po taniości tuż przy trasie będą mieli przerąbane. :D

# KierowcaNaCzerownej fali

09.12.2022 20:39

Kolejne światła... gwarantuje, że to nie rozładuje korków, będzie tylko gorzej.

# Derkacz

10.12.2022 11:04

Na pewno przebudowa tego odcinka jest niezmiernie potrzebna i oczekiwana!

REKLAMA

# Jaś inspektor

10.12.2022 13:05

Jechałem wczoraj ok godziny 12.00, korek na 10 minut, będzie katastrofa w godzinach szczytu.

# MS2022

12.12.2022 13:10

Zgadzam się z #KierowcaNaCzerownej fali - dodatkowe światła tylko zwiększą korki na skrzyżowaniu Lazurowa Górczewska oraz będzię większy problem ze zjazdem z S8 (przy Lazurowej) w stronę Górczewskiej - problem wystąpi do skrzyżowania Lazurowa-Narwik - do nowych świateł.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA