REKLAMA

Bemowo

środowisko »

 

Las Bemowski: zasadzili dwa tysiące drzew

  10 listopada 2022

alt='Las Bemowski: zasadzili dwa tysiące drzew'
źródło: UM Warszawa

Lipa drobnolistna i klon jawor to dwa gatunki drzew, które posadzili wspólnie przedstawiciele warszawskiego ratusza, placówek dyplomatycznych i organizacji samorządowych. Akcję zorganizowano w Lesie Bemowskim w ramach platformy Partnerstwo dla Klimatu.

REKLAMA

Warszawskie lasy wzbogaciły się o kolejne drzewa. Tym razem dwa tysiące małych sadzonek uzupełniły drzewostan Uroczyska Las Bemowo.

Młode drzewa w Lesie Bemowskim

We wspólnym sadzeniu wzięli udział m. Las Bemowski będzie miał oznakowane ścieżki biegowe. "Nie róbmy z tego lasu parku!" Las Bemowski będzie miał oznakowane ścieżki biegowe
Już wkrótce, wzorem kilku warszawskich lasów, w Lesie Bemowskim powstaną oznakowane ścieżki biegowe. Dość nieoczekiwanie pomysł spotkał się z krytyką części mieszkańców, którzy uważają, że las zatraca swój charakter. Czy istnieje takie ryzyko?
in. Magdalena Młochowska, dyrektorka-koordynatorka ds. zielonej Warszawy, przedstawiciele ambasad i podmioty zaangażowane w Partnerstwo dla Klimatu. Nad doborem odpowiednich gatunków oraz prawidłowym sadzeniem drzew czuwali pracownicy Lasów Miejskich.

- Walczyć ze zmianami klimatycznymi można na wiele sposobów. Zwiększanie powierzchni terenów zieleni i uzupełnianie ich nową roślinnością to jeden z nich. Dlatego cieszę się, że dziś możemy wspólnie, w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Święto Drzewa oraz jednocześnie w ramach Partnerstwa dla Klimatu, posadzić dwa tysiące drzew. Robimy to nie tylko dla siebie, ale też dla kolejnych pokoleń. To one będą oglądać, jak rośnie i rozwija się ten las. I to one będą mierzyć się z postępującymi zmianami klimatu - opowiadała Młochowska.

Kup bilet

Tysiące sadzonek w Warszawie

W Lesie Bemowskim posadzono lipy drobnolistne i klony jawory, a więc rodzime gatunki. To kolejne drzewa, które w tym roku pojawiły się w Warszawie. Wiosną na terenach zarządzanych przez Lasy Miejskie posadzono w sumie ponad 26 tysięcy drzew i krzewów. Jesienią przybędą ponad 44 tysiące kolejnych sadzonek.

Partnerstwo dla Klimatu to platforma, w ramach której warszawski samorząd z ponad 50 firmami i organizacjami szuka rozwiązań dla wyzwań związanych z ochroną środowiska. Projekt został zapoczątkowany za prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz.

(jok)

.
 

REKLAMA

Komentarze (6)

# IKPL

10.11.2022 08:35

Najpierw zaorali naturalną ściółkę, w której drzewa same się wysiewają, a potam zasadzili LEPSZE GATUNKI. Słuszną linię ma nasza władza. Niech żyje ideologia

# Panjan

10.11.2022 14:28

To nie było zbyt mądre. Nasadzenia takie powinny być na terenia miasta (a miejsc jest dużo). W lesie drzewa wysiewają się same. Bardzo pięknie odtwarza się drzewostan w Lesie Bemowskim. Ostatnia rzecz, którą potrzebuje to ingerencja ludzi.

# Jkk

10.11.2022 17:55

Pamiętam, że 50 lat temu sam brałem udział w akcji sadzenia drzewek na terenie bemowskiego lasu w pobliżu starej strzelnicy. Innym razem gasiliśmy w tamtym rejonie płonący młody las. Lasom tez trzeba czasem pomóc.

REKLAMA

# Leśniczy

11.11.2022 07:47

A może by tak w końcu nasadzić dużo drzew w parku Górczewska żeby przestał być jedną wielką łąką ?

# Parkowy

11.11.2022 23:07

#Leśniczy napisał(a) 11.11.2022 07:47
A może by tak w końcu nasadzić dużo drzew w parku Górczewska żeby przestał być jedną wielką łąką ?
A co jest złego w tych rozległych trawnikach?

# Yelonky

04.12.2022 13:41

Więcej cienia = niższa temperatura latem i więcej ptaków.
Myślenie nie boli.

REKLAMA

więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy