REKLAMA
Wschodnia Białołęka przestała być "kulturalną pustynią". 9 września została otwarta nowa sala widowiskowa Białołęckiego Ośrodka Kultury przy ul. Głębockiej 66. Dzień uświetnił zespół "Zakopower", który wystąpił na dachu BOK oraz Hirek Wrona, który za konsolą DJ-a zabawiał gości muzyką.
Kilka bardzo ciekawych pozycji znajdziemy we wrześniowym repertuarze kina działającego przy Białołęckim Ośrodku Kultury. Kina na BOK-u, nie emitującego przed filmami reklam.
W sobotę 17 września Białołęcki Ośrodek Kultury, rozpoczyna kolejny sezon działalności artystycznej. Będzie szczególny i wyjątkowy, bowiem jubileuszowy, to już 20. sezon. Na scenie pojawią się Stanisław Soyka i Wojciech Karolak - legendy polskiej muzyki.
We wrześniu mijają dwa lata od czasu, kiedy 3 Pokoje z Kuchnią oficjalnie rozpoczęły działalność na Zielonej Białołęce. To był bardzo ciekawy czas - sąsiedzi zorganizowali wiele spotkań, warsztatów i kursów.
Z Karoliną Adelt-Paprocką, dyrektorką Białołęckiego Ośrodka Kultury rozmawia Paulina Butlewska.
Mehoffera, Światowida czy Książkową zna każdy mieszkaniec Białołęki. Kiedy pytam o Łazanowicką - znajdującą się w Choszczówce - spora część osób zastanawiała się: czy to jeszcze Warszawa? I choć dojazd na ten kraniec miasta wymaga cierpliwości, warto. Mają tam miejsce niebywałe rzeczy.
"Czytanie na trawie" to projekt, którego w naszej dzielnicy jeszcze nie było. Inicjatorką i prowadzącą akcję jest Anita Janeczek-Romanowska - psycholog dziecięcy, na co dzień mama i mieszkanka Białołęki, autorka strony Anita Janeczek-Romanowska. Na "Czytanie na trawie" zaprasza w każdą niedzielę lipca - na ul. Głębockiej 66 o godzinie 11.00, w parku Picassa o godzinie 13.00.
Białołęcki Ośrodek Kultury rusza z akcją Lato tuż oBOK i uruchamia dla naszych milusińskich Barakowóz - mobilny pawilon do plenerowych działań letnich.
10 i 11 lipca w parku Picassa rozstawi się cyrkowy namiot. Do swojego wnętrza zaprosi dzieci na spektakl teatralny "Jak wytresować dziewczynkę". Będzie to bardzo pouczająca historia życia pewnej jedynaczki...
Rozpoczynamy tegoroczne wakacje! Warto w tym czasie zajrzeć do nowej przestrzeni kulturalnej - na Głębocką 66. W ramach akcji "Lato tuż oBOK", w lipcu i sierpniu będzie funkcjonować Domek Ratownika, gdzie każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.
Czy na placu zabaw można uczyć historii, współpracy, odpowiedzialności za innych i dodatkowo poczuć klimat starej Warszawy?
Koncertem Gaby Kulki Białołęcki Ośrodek Kultury rozpoczyna cykl "Lato tuż oBOK". Będą to wydarzenia plenerowe otwierające przestrzeń do letnich wypoczynków: barakowóz w Parku Picassa, koncerty, gry i zabawy dla dzieci oraz animacje z "Lato BOKiem" w okolicach Parku Picassa, na terenach osiedli mieszkaniowych oraz Parku Magiczna i Głębockiej 66.
Tegoroczne święto naszej dzielnicy - Dni Białołęki będziemy celebrować aż w czterech różnych miejscach.
18 czerwca Centrum Handlowe Marywilska 44 świętuje swoje szóste urodziny. Z tej okazji zaprasza mieszkańców do zabawy w rytmie disco-polo.
11 czerwca o godz. 12 w Parku Picassa rozpocznie się rodzinny piknik integracyjny pod hasłem "Zintegruj się na Białołęce".
W piątek 20 maja i sobotę 21 maja Białołęcki Ośrodek Kultury zaprasza na spektakl Kompanii Teatralnej Mamro pt. "Przedstawienie Hamleta we Wsi Głucha Dolina".
Dziś odbędzie się dwunasta edycja Nocy Muzeów, największej imprezy kulturalnej w stolicy.
Mieszkańcy Białołęki, którzy zdecydowali się wziąć udział w konsultacjach dotyczących nowej placówki ośrodka kultury na Głębockiej, oczekują od dzielnicy zorganizowania w nim głównie zajęć dla dzieci i młodzieży. Najlepiej całodniowych.
Nie byle gratka czeka na miłośników historii w Noc Muzeów. Wirtualne Muzeum Białołęki Fundacji AVE zaprasza na podróż w czasie do Tarchomina z lat 80. XX wieku, której patronuje "Echo Białołęckie".
15 maja do Białołęckiego Ośrodka Kultury przybędzie głośny w środowisku zespół Teatru Wierszalin z adresowanym wyłącznie dla osób dorosłych przedstawieniem "Wziołowstąpienie".
LINKI SPONSOROWANE