Życie. Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat
| autor: | Juan Luis Arsuaga |
| wydawnictwo: | Znak |
| wydanie: | pierwsze, Kraków |
| data: | 6 maja 2020 |
| forma: | książka, okładka twarda |
| wymiary: | 163 × 235 mm |
| liczba stron: | 496 |
| ISBN: | 978-83-2406021-4 |
Inne formy i wydania
| e-book (epub, mobipocket) | 2020.04.23 |
| książka, okładka twarda, pierwsze | 2020.05.06 |
| książka, okładka twarda, drugie | 2024.04.10 |
Bestseller w Hiszpanii!
Wielka historia życia
Juan Luis Arsuaga zabierze cię w porywającą podróż po ścieżkach ewolucji w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: dlaczego człowiek pojawił się na Ziemi? Razem z nim będziesz mógł zastanowić się, czy nasze miejsce mogły zająć jakieś inne inteligentne istoty. Czy altruizm to naturalny instynkt, czy jest nim raczej agresja i walka o przetrwanie?
Arsuaga w ciągu trwającej 15 dni podróży, rozdział po rozdziale, pokazuje świat, jakiego dotąd nie znaliśmy. Opowiada, jak to się dzieje, że jedne organizmy pojawiają się na Ziemi, a inne znikają. Wyjaśnia, jak te mechanizmy działają w królestwach roślin i zwierząt. Zdradza, co było potrzebne, by wykształciła się kreatywność i inteligencja. Wreszcie zastanawia się, czy historia ewolucji dobiegła już końca, czy człowiek, jakiego znamy, to dopiero początek nowego jej rozdziału.
Juan Luis Arsuaga jest biologiem i paleontologiem, który czterdzieści lat swojego życia poświęcił badaniu ewolucji i historii życia na Ziemi. Na stałe wykłada na Uniwersytecie w Madrycie, gościł też na najbardziej prestiżowych uniwersytetach świata: w Londynie, Cambridge, Zurychu, Rzymie, Arizonie, Filadelfii, Berkeley, Nowym Jorku, Tel Awiwie. Publikuje w prestiżowych czasopismach naukowych, takich jak ,,Nature" i ,,Science". Jego najnowsza książka Życie. "Fascynująca podróż przez 4 miliardy lat" stała się megabestsellerem w Hiszpanii - przez kilka miesięcy utrzymywała się w czołówce list bestsellerów. Jego książki ukazały się w 11 krajach.
Na sąsiedniej półce
-
[ książka, e-book ]Ciało. Arcydzieło siedmiu milionów lat ewolucjiJuan Luis Arsuaga -
nowość[ książka, e-book ]Jak nie przeminęło z wiatrem. Sekrety życia Margaret MitchellJarosław Molenda -
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Homer na nasze czasyMarek Węcowski -
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Głosy z głębi. Nieoczywista podróż przez WłochyPaolo Rumiz -
nowość[ książka, audiobook ]Pokolenie, któremu obiecano przyszłość. Historia (nie tylko) wałbrzyskaMarta Kurkowska-Budzan -
nowość[ książka ]Potwory Kościoła. Prawdziwe historie przemocyArtur Nowak, Waleszczyński-Lis Michał -
nowość[ książka ]Gównowacenie. Jak cyfrowi giganci zmieniają nasz świat na gorszeCory Doctorow -
nowość[ książka ]Uberyzacja. O warunkach pracy kurierówKatarzyna Duda -
nowość[ książka, e-book ]Chłopiec na zawsze. Poruszająca opowieść o macierzyństwie, autyzmie i drodze do radościKate Swenson -
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Ostatni głos. Wspomnienia tych, którym wojna odebrała dzieciństwoWiktor Słojkowski -
nowość[ książka ]Rzym miasto Boga. Opowieść o świętości i władzyJessica Warnberg -
nowość[ książka, e-book ]Arytmia pamięciAgata Tuszyńska
Najnowsze informacje na Tu Stolica
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA































