REKLAMA
Widziałam. Opowieści wojenne
| autor: | Maria Wiernikowska |
| wydawnictwo: | Zwierciadło |
| wydanie: | wydanie 1, Warszawa |
| data: | 30 kwietnia 2014 |
| forma: | książka, okładka miękka |
| wymiary: | 145 × 205 mm |
| liczba stron: | 250 |
| ISBN: | 978-83-6301484-1 |
Korespondent wojenny. Rzadko jest nim kobieta. Maria Wiernikowska - znakomita dziennikarka - była w samym środku wydarzeń określanych słowem: piekło.
Czeczenia, Bośnia, Gruzja ... Mijają lata i blakną wspomnienia. Jednak świadectwo rzeczywistości piekła jest tak samo palące. Szczególnie, gdy ma się świadomość, że obecnie na świecie toczy się ponad trzydzieści wojen i konfliktów zbrojnych. Piekło ma się dobrze. Zmieniają się tylko jego granice.
Maria Wiernikowska - karierę rozpoczęła w roku 1982 w Radio France International. Współpracowała również z BBC. Po 1989 roku wróciła do Polski, gdzie rozpoczęła współpracę z Polskim Radiem. Następnie współpracowała z Radiem Zet i ,,Gazetą Wyborczą". Przez wiele lat była korespondentem Telewizji Polskiej - relacjonowała konflikty zbrojne a także klęski żywiołowe m.in. tzw. powódź tysiąclecia, która dotknęła Polskę w 1997 roku. Laureatka wielu nagród m.in. Kryształowego Zwierciadła oraz nagrody im. Dariusza Fikusa. Autorka książki Oczy czarne, oczy niebieskie. Z drogi do Santiago de Compostela (Wydawnictwo Zwierciadło 2013)
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka, e-book ]Berlin. Miasto, które niczemu się nie dziwiDorota Danielewicz
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Epoka chaosu. Dlaczego świat skręca w prawoKacper Kita
-
nowość[ książka ]Srebrna fala. Dlaczego przestałam się farbować i zaczęłam zadawać pytaniaKatarzyna Barczyk-Matkowska
-
nowość[ książka, e-book ]Moja ukochana bestia. Masza, ocalona półdzika kotka, która mnie uratowałaCaleb Carr
-
nowość[ książka ]Korea. Przewodnik po mitach, rytuałach i wędrówkach duszHeinz Insu Fenkl, Bella Myong-wol Dalton-Fenkl
-
nowość[ e-book ]Ani kroku do tyłu. Wspomnienia żołnierzy walczących w batalionach karnychArtiom Drabkin
-
nowość[ książka ]Bon appetit! Jak zjeść FrancjęCarolyn Boyd
-
nowość[ książka ]Shakespeare. Stwarzanie świataStephen Greenblatt
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Kongijskie piekło. Polak w afrykańskim więzieniu. Historia prawdziwaJarosław Kocemba, Mariusz Majewski
-
nowość[ książka, audiobook ]Rok, w którym szukałam sensu i ukojenia. Między wiarą, terapią a biznesemMonika Sobień-Górska
-
nowość[ książka, e-book ]Stare kliszeLeopold Starzewski
-
nowość[ książka ]Uprzywilejowani. Książę Andrzej i Fergie - zdrady, skandale, upadekAndrew Lownie
LINKI SPONSOROWANE























