REKLAMA

Pozdrowienia z Londynu

autor: Krzysztof Beśka
projekt okładki: Michał Pawłowski
wydawnictwo: Rebis
seria: Detektyw Berg
kolekcja: Thriller
wydanie: wydanie 1, Poznań
data: 1 kwietnia 2014
forma: książka, okładka miękka ze skrzydełkami
wymiary: 135 × 215 mm
liczba stron: 432
ISBN: 978-83-7818428-7

Inne formy i wydania

książka, okładka miękka ze skrzydełkami, wydanie 1  2014.04.01

Pracowitą codzienność Łodzi początku ostatniej dekady XIX wieku zakłóca makabryczna zbrodnia. Ktoś zamordował dwie młode kobiety, a ich ciała okrutnie okaleczył. Rozpoczyna się śledztwo, które miejscowa policja musi jednak szybko przesunąć na dalszy plan. W mieście zaczynają bowiem wybuchać strajki, które historia nazwie później ,,buntem łódzkim". Jedyną nadzieję na dotarcie do prawdy bliscy ofiar widzą w prywatnym detektywie Stanisławie Bergu. Młody Polak wyrusza w pełną niebezpieczeństw drogę ku rozwiązaniu zagadki.

,,Pozdrowienia z Londynu" to druga część serii zapoczątkowanej przez ,,Trzeci brzeg Styksu" (Dom Wydawniczy REBIS, 2012). Autor pracuje obecnie nad kolejną częścią, ,,Doliną Popiołów".

Krzysztof Beśka (ur. 1972 w Mrągowie) - prozaik, dziennikarz, twórca słuchowisk radiowych i tekstów piosenek. Wydał powieści ,,Wrzawa" (2004) i ,,Bumerang" (2007), przez krytykę zaliczone do nurtu prozy ukazującej w krzywym zwierciadle nową, wolnorynkową rzeczywistość. Autor rozliczeniowej ,,Fabryki frajerów" (2009), za którą otrzymał Wawrzyn - Literacką Nagrodę Warmii i Mazur oraz Wawrzyn Czytelników, a także kryminałów ,,Wieczorny seans" (2012) i ,,Ornat z krw"i (2013).

,,Drżyj, miasteczko Łodź - powiedział cicho Sokrat Karpow". Drżyj, Czytelniku! Po lekturze powieści Beśki spacer po Łodzi nigdy nie będzie już tylko niewinną przechadzką" - Marta Guzowska, autorka ,,Ofiary Polikseny", laureatka Nagrody Wielkiego Kalibru 2013

,,Beśka powraca do dziewiętnastowiecznej Łodzi, gdzie jego bohaterowie Jewgiennij Aleksandrowicz Riepin i Stanisław Berg w zamęcie budzącego się do strajków miasta szukają mordercy kobiet. Znakomita powieść pokazująca siłę destrukcji tkwiącą w człowieku" - Jolanta Świetlikowska, Zbrodnia w Bibliotece

,,Łódź końca dziewiętnastego wieku to wielonarodowościowy tygiel, który przyciąga rzesze marzycieli. Nocami robotnicy przygotowują strajki, a bogaci przemysłowcy przegrywają w karty swoje fabryki. Marzenia szybko umierają, a pocieszenia można szukać w wódce, rozpuście i wszelakim zepsuciu. Taki obraz Łodzi znamy z historii i powieści Reymonta. Beśka uzupełnił ten portret o postać seryjnego mordercy. Dla potwora, który szlachtuje prostytutki, miasto oferujące tyle różnych dróg upadku może okazać się prawdziwą ziemią obiecaną" - Gaja Grzegorzewska, autorka ,,Grobu"

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki
;

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA