REKLAMA

norblin 02 1norblin 02 2norblin 02 0

Poranki smakują kawą

nowość
autor: Sabina Waszut
wydawnictwo: Książnica
seria: Rodzina Consonni
wydanie: Wrocław
nowość: 1 lipca 2026
ISBN: 978-83-2716877-1

Inne formy i wydania

  2026.07.01

W zmieniającym się świecie członkowie rodu Consonni muszą odkryć, co naprawdę jest warte ocalenia.

Okolice Mediolanu, początek XX wieku. Gdy drugie pokolenie rodziny włoskich piekarzy wchodzi w dorosłość, nad Italią zbierają się czarne chmury Wielkiej Wojny i rodzącego się faszyzmu. W cieniu tych politycznych przemian rodzina Consonni mierzy się z własnymi problemami. Maleńka piekarnia w La Santa jest świadkiem codziennych trosk i radości. To tu rodzą się nowe uczucia, realizowane są marzenia i dokonywane życiowe wybory. Ale w smaku wypiekanego chleba coraz częściej można wyczuć strach przed przemijaniem i utratą miłości, która zdaje się blaknąć z upływem czasu. Czy Ernesta i Francesco zdołają zaakceptować nadchodzące zmiany? Czy młode pokolenie zechce podążać drogą wyznaczoną przez rodziców?

Poranki smakują kawą to drugi tom sagi opartej na prawdziwej historii rodziny Consonni, której losy połączą się z Polską.

Sabina Waszut zabiera czytelników do przepysznego literackiego świata, pokazując zmieniającą się rzeczywistość oraz bohaterów, których nie omijają społeczne, polityczne i gospodarcze zawirowania. Z przyjemnością polecam.

JUSTYNA CHABER, @Onaczyta

Opowieść o miłości, młodości i sile rodzinnych więzi, przekazywanych z pokolenia na pokolenie niczym chleb - z rąk do rąk, z serca do serca.

JOANNA WOLF, @NIEnaczytana

Ta seria przypomina apetyczny wypiek - ciepły i kuszący jak wyciągnięty z pieca chleb, który swoim aromatem otula zmysły i przywołuje wspomnienie rodzinnego domu.

DAGMARA ŁAGAN, @books.cat.tea

Sabina Waszut z czułością snuje historię rodu Consonni. To opowieść o miłości, tęsknocie, rodzinnych tajemnicach i trudnych wyborach, które kształtują losy kilku pokoleń.

BEATA OWCZARCZYK, @Lubie i polecam polskich autorów

Ta opowieść pachnie chlebem, szałwią i... aromatycznym espresso!

MARIUSZ DOMAGAŁA i KAMIL WOZNIAKOWSKI, @Stronisko

Książka Poranki smakują kawą bierze na tapet trudne tematy, a przy tymjest jak rzeka - głęboka i orzeźwiająca.

ANNA FICEK, @_cek_

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki

REKLAMA

cmp moje zdrowie 2cmp moje zdrowie 0

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Tech Research Studies 3Tech Research Studies 0
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu