REKLAMA

Gai-Jin

tytuł oryg.: Gai-Jin
autor: James Clavell
przekład: Grażyna Grygiel, Witold Nowakowski, Piotr Staniewski
czyta: Grzegorz Borowski
wydawnictwo: Aleksandria
seria: Saga azjatycka
wydanie: Katowice
data: 17 listopada 2022
czas: 60 godz. 01 min
ISBN: 978-83-6681766-1

Kontynuacja Shoguna i Tai-Pana.

Saga azjatycka - w skład sagi wchodzą: Król szczurów, Shogun, Tai-Pan, Gai-Jin, Noble House i Whirlwind - światowe hity, sprzedane w kilkunastu milionach egzemplarzy.

Gai-jin - ,,człowiek z zewnątrz", ,,nie-Japończyk".

XIX-wieczna Japonia, po dwustu latach izolacji, to łakomy kąsek dla przybywających na wyspy obcych przedsiębiorców, awanturników i handlarzy. Wielka Brytania próbuje narzucić zachodnie wzorce i zdominować kolejny rejon świata. Szerzą się spiski, zdrady i morderstwa. Grupa młodych samurajów, pragnących zachować swoją kulturę i dziedzictwo, planuje obalić shogunat, oddać władzę cesarzowi i wygnać wszystkich gai-jinów ze swojej ojczyzny. Nieporozumienie, wynikające z różnic kulturowych, samurajowie zamieniają w krwawy incydent, atakując z błahego powodu Anglików, wśród których znajduje Malcolm Struan - dziedzic spółki handlowej Noble House, przybywający w interesach do Yokohamy. Separatystyczne spiski nie ustają, a w powietrzu czai się widmo wojny domowej...

Mistrzowsko nakreślone tło historyczne i kompendium wiedzy o XIX-wiecznej Japonii, przygody i intrygi, ekonomia i polityka, dramat miłosny i obyczajowy na styku wielkich, obcych dla siebie kultur i co wyjątkowe w literaturze Europejczycy widziani oczyma Japończyków.

James Clavell - jeden z najsławniejszych amerykańskich pisarzy, scenarzysta, znał kilka azjatyckich języków, z jego fascynacji Dalekim Wschodem zrodziła się Saga azjatycka, która przyniosła mu ogromną popularność, dzięki niej zyskał przydomek ,,Mr. Bestseller".

,,Japońskie zwyczaje i wychowanie dyktowały: należy być opanowanym i zadowalać się małym, bo częściej doznajem,,y głodu niż obfitości; należy mężnie znosić zimno i ból, gdyż więcej jest złych dni niż dobrych, więcej zimnych niż ciepłych - po prostu lepiej być przygotowanym. Mniej - to lepiej niż dużo. No, z wyjątkiem sake. I chędożenia.,,

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki
;

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA