REKLAMA

Droga do Diuny

tytuł oryg.: The Road to Dune
autor: Frank Herbert, Brian Herbert, Kevin J. Anderson
przekład: Marek Michowski
rysunki: Wojciech Siudmak
wydawnictwo: Rebis
kolekcja: s-f
wydanie: wydanie 1, Poznań
data: 13 września 2022
forma: książka, okładka twarda z obwolutą
wymiary: 150 × 225 mm
liczba stron: 496
ISBN: 978-83-8188594-2

Inne formy i wydania

książka, okładka twarda z obwolutą, wydanie 1  2022.09.13

Książka ta stanowi kompendium wiedzy i zbiór tekstów, a dla świata Herbertowej Diuny jest tym, czym Silmarillion dla Tolkienowego Śródziemia!

Książę zwilżył usta językiem.

-- To się nie wydaje możliwe. Nigdy nie słyszałem o czymś takim. Wielu ludzi regularnie przyjmuje melanż. To część naszej diety, Thufir. Musielibyśmy już słyszeć o symptomach głodu narkotycznego. Ja sam obchodziłem się bez przyprawy przez... -- Pokręcił głową. -- No cóż, ja... Do diabła, Thufir! Wiem, że mogę jej używać albo ją odstawić.

-- A możesz, panie?

-- Ale ja...

-- Czy ktoś, kto może pozwolić sobie na regularne zażywanie melanżu, odstawi go na próbę? -- zapytał Hawat. -- Nie mówię o przypadkowych ludziach z klasy średniej. Mówię o tych z wyższej, którzy mogą go łatwo zdobyć i znają jego sprawdzone właściwości geriatryczne, o tych, którzy zażywają go codziennie w dużych ilościach w charakterze lekarstwa.

-- To by było potworne -- powiedział Leto.

-- Nie byłby to pierwszy raz, kiedy jakaś wolno działająca trucizna została wprowadzona na rynek pod przykrywką dobra publicznego. Zapraszam cię, panie, do zapoznania się z historią zażywania saturialu, semuty, verity, tytoniu...

W Drodze do Diuny Brian Herbert i Kevin J. Anderson rzucają światło na okoliczności powstania i redagowania najwybitniejszych dzieł Franka Herberta - Diuny i Mesjasza Diuny - zamieszczając odnalezione po latach w notatkach pisarza sceny i rozdziały, które zostały usunięte z obu powieści, a także jego korespondencję z wydawcą.

Wielką gratką dla czytelników będzie też bez wątpienia Planeta przyprawy - alternatywna powieść o Diunie napisana przez obu twórców na podstawie szkiców Franka Herberta. Pokazuje ona, jak pierwotnie miała wyglądać Diuna i jak z niewielkiej, pozbawionej rozmachu powieści powstało ostatecznie arcydzieło światowej literatury SF.

Uzupełnieniem tego tomu są opowiadania Briana Herberta i Kevina J. Andersona - Szept kaladańskich mórz, Polowanie na Harkonnenów, Mek do bicia, Twarze męczenników i Dziecko morza - osadzone głównie w realiach stworzonej przez nich trylogii ,,Legendy Diuny".

Droga do Diuny to książka wyjątkowa i wspaniały prezent dla miłośników twórczości Franka Herberta!

Frank Herbert z pewnością byłby zachwycony i dumny z tej kontynuacji swojej wizji. - Dean Koontz.

Na sąsiedniej półce

Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki
;

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na Tu Stolica

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024