Czerwony krąg. Historia snajpera Navy SEALs i trenera najskuteczniejszych strzelców amerykańskich sił zbrojnych
| autor: | Brandon Webb, John David Mann |
| przekład: | Łukasz Muller, Michał Romanek |
| wydawnictwo: | Znak Literanova |
| wydanie: | pierwsze, Kraków |
| data: | 4 kwietnia 2013 |
| forma: | książka, okładka miękka |
| wymiary: | 144 × 205 mm |
| liczba stron: | 496 |
| ISBN: | 978-83-2402358-5 |
Brandon Webb to żywa legenda amerykańskich sił zbrojnych. W swojej książce opowiada o tajnikach morderczego szkolenia, które zaczyna się po zaliczeniu Hell Week. Przekonajcie się, jak długo człowiek jest w stanie wytrzymać w betonowym bunkrze o objętości 1 metra sześciennego, do czego potrzebne są wiadra z wodą na teoretycznych wykładach z balistyki oraz gdzie wymiękają nawet ci, którzy zaliczyli HellWeek.
Webb jako żołnierz trafił do Afganistanu, gdzie miał okazję sprawdzić się w ekstremalnych warunkach. Teraz opowiada o opracowanych po 11 Września nowych założeniach strategicznych armii Stanów Zjednoczonych, wielodniowych operacjach w mroźnych jaskiniach Afganistanu, potędze bliskiego wsparcia lotnictwa, nalotach sterowanych za pomocą sygnału GPS, ale także o braterstwie, które każe do końca walczyć o życie kolegi z plutonu.
Jako szkoleniowiec, korzystając ze swoich doświadczeń, Webb stworzył najbardziej wymagający i zarazem najskuteczniejszy na świecie program treningowy dla przyszłych snajperów. To dzięki jego treningowi z podchodzenia do celu znany snajper NavySEALs, Marcus Lutrell, jako jedyny ocalały z oddziału, walcząc w ukryciu przez pięć dni, zabił sześciu ścigających go Talibów i ostatecznie przeżył Operację Red Wings w Afganistanie. To Webb wyszkolił również Chrisa Kyle'a, uznawanego za jednego z najskuteczniejszych snajperów w dziejach.
Poznajcie historię najlepszego trenera snajperów Navy Seal's, który zdradza sekrety autentycznych, skrajnie niebezpiecznych akcji komandosów na Bliskim Wschodzie.
Na sąsiedniej półce
-
nowość[ książka ]Mariaż i polityka: Jak sławni Polacy w królewskiej Warszawie wesela wyprawialiJan Ostoja-Ostaszewski
-
nowość[ e-book ]Problem z Billem Gatesem. Rozliczenie z mitem dobrego miliarderaTim Schwab
-
nowość[ książka ]Aktorka ze spalonego teatruGoc Magda
-
nowość[ książka, e-book ]Polka na odwykuMarek Sekielski
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Fragles. Gang MutantówArtur Górski
-
nowość[ książka ]Astrid Lindgren. Opowieść o życiu i twórczościMargareta Stromstedt
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Klątwy, duchy i zbrodnieRenata Kuryłowicz
-
nowość[ książka, e-book ]CzekoladaKatarzyna Amon
-
nowość[ książka ]Sprawa śmierci i życia. Pamiętnik wybitnego psychoterapeuty i jego chorej na raka żonyIrvin D. Yalom, Marilyn Yalom
-
nowość[ książka, e-book ]Keith Haring. Linia, która zmieniła sztukęBrad Gooch
-
nowość[ książka, audiobook, e-book ]Odwet. O małych przyczynach wielkich kryzysówMalcolm Gladwell
-
nowość[ książka ]Mroczne tajemnice Wrocławia. Zbrodnie, które wstrząsnęły miastemAneta Ormańczyk, Inessa Demarczyk
LINKI SPONSOROWANE







































