Czas przeszły niedoskonały
| tytuł oryg.: | Past Imperfect | 
| autor: | Julian Fellowes | 
| przekład: | Barbara Kopeć-Umiastowska | 
| wydawnictwo: | Wydawnictwo Marginesy | 
| wydanie: | Wydanie 1, Warszawa | 
| data: | 15 marca 2017 | 
| forma: | książka, okładka miękka ze skrzydełkami | 
| wymiary: | 145 × 215 mm | 
| liczba stron: | 544 | 
| ISBN: | 978-83-6558694-0 | 
Inne formy i wydania
| e-book (epub, mobipocket), Wydanie 1 | 2017.03.15 | 
| książka, okładka miękka ze skrzydełkami, Wydanie 1 | 2017.03.15 | 
Damian Baxter jest bogaty. Bardzo bogaty. Oraz umiera. Żyje samotnie w wielkim domu w Surrey, gdzie opiekują się nim szofer, lokaj, kucharka i pokojówka. Oprócz stanu zdrowia, dręczy go sprawa, która w miarę upływu tygodni staje się coraz bardziej paląca: kto ma zostać dziedzicem jego fortuny?
Damian chce wiedzieć, czy ma potomka. W czasach, gdy tuż przed czterdziestką się ożenił, był bezpłodny (skutek zachorowania na świnkę w dojrzałym wieku), ale co z przygodami sprzed choroby? Czy spłodził dziecko?
Niespodziewany list od dawnej dziewczyny wskazuje na to, że Damian za młodu mógł zostać ojcem. Niestety, przesyłka jest anonimowa. Odkrycie prawdy nie będzie proste - a jedynym człowiekiem, który wie, gdzie jej szukać, jest zaprzysięgły wróg Damiana... O ile jednak przyjemnie jest spotkać się ze starym przyjacielem, o tyle znacznie ciekawiej usłyszeć wieści od starego wroga.
Poszukiwania cofają nas do lat sześćdziesiątych - do niezwykłego świata swingującego Londynu, do wystawnych przyjęć i wspaniałych balów, do świata dziewcząt, debiutujących w wielkim świecie, i ich towarzyszy, często przyszłych mężów. Do świata, w którym ktoś dla żartu umieszcza haszysz w ciasteczkach na wystawnym balu w muzeum Madame Tussaud. Był to czas, kiedy wszystko wydawało się zmieniać - i się zmieniało, ale nie zawsze tak, jak oczekiwano.
Książka inteligentna, a zarazem przejmująca, zabawna, fascynująca i pełna wdzięku, która z pewnością należy do obowiązkowych lektur tego roku.
,,Sunday Express"
Cudowna i zabawna jazda bez trzymanki przez meandry współczesności.
,,Evening Standard"
Jego bohaterowie zapadają w pamięć. Obracający się w wyższych sferach Fellowes zaludnia karty swej powieści galerią malowniczych, niekiedy wręcz groteskowych arystokratów, których wyczyny z przekąsem - choć na ogół przyjaźnie - komentuje cierpki, dygresyjny głos narratora.
,,Daily Express"
Julian Fellowes, baron Fellowes of West Stafford (ur. 1949), brytyjski aktor, scenarzysta i reżyser filmowy. Trzykrotny zdobywca nagrody Emmy oraz Oscara.
Urodził się w Kairze, gdzie jego ojciec, Peregrine pracował jako dyplomata i arabista. Karierę aktorską rozpoczął w latach 70.. Jest znany głównie z ról telewizyjnych - zagrał w wielu filmach i serialach. Na dużym ekranie pojawił się m.in. w Cienistej dolinie Richarda Attenborough (1993) i Jutro nie umiera nigdy (1997).
Oscarem uhonorowano napisany przez niego scenariusz eklektycznego dramatu Gosford Park Roberta Altmana (2002). Był także autorem scenariusza do kilku innych filmów, w tym do swojego debiutu reżyserskiego Separate Lies (2005). W 2004 ukazała się jego powieść Snobs, a w 2016 znakomicie przyjęta Belgravia. W 2011 otrzymał nagrodę Emmy za scenariusz do serialu Downton Abbey.
Na sąsiedniej półce
- 
         
            [ książka ]BelgraviaJulian Fellowes
- 
         
            [ książka, e-book ]SnobyJulian Fellowes
- 
         
            nowość[ książka, e-book ]Po prostu bądźM.M Aries
- 
         
            nowość[ książka ]Dom na GroblachWiktoria Gische
- 
         
            nowość[ e-book ]Nic nie rośnie w blasku księżycaTorborg Nedreaas
- 
         
            nowość[ książka, e-book ]ŻarłokA.K. Blakemore
- 
         
            nowość[ książka, audiobook ]Jak nie zabiłem swojego ojca i jak bardzo tego żałujęMateusz Pakuła
- 
         
            nowość[ książka, audiobook, e-book ]Rzym na chwilęWeronika Jaczewska
- 
         
            nowość[ książka ]Pan Tadeusz-wydanie ekskluzywne (kolorowe brzegi)Adam Mickiewicz
- 
         
            nowość[ książka, audiobook ]Zaleca się kolejnego kotaSho Ishida
- 
         
            nowość[ książka ]Krzyżacy-wydanie ekskluzywne (kolorowe brzegi)Henryk Sienkiewicz
- 
         
            nowość[ książka, e-book ]Przeminęło z wiatremMargaret Mitchell
LINKI SPONSOROWANE

















