REKLAMA

A gdy obejrzysz się za siebie

tytuł oryg.: Volver la vista atras
autor: Juan Gabriel Vasquez
przekład: Katarzyna Okrasko
wydawnictwo: Echa
wydanie: wydanie 1, Warszawa
data: 28 września 2022
forma: książka, okładka twarda
wymiary: 135 × 215 mm
liczba stron: 464
ISBN: 978-83-8252056-9

Inne formy i wydania

książka, okładka twarda, wydanie 1  2022.09.28

Pomyślał, że wspomnienia są niewidzialne jak światło, i tak jak dym sprawia, że światło staje się widoczne, powinien istnieć sposób, żeby uwidocznić wspomnienia.

W październiku 2016 roku kolumbijski reżyser Sergio Cabrera uczestniczy w retrospektywie swojej twórczości w Barcelonie. To trudny moment: właśnie umarł jego ojciec, Fausto Cabrera, jego małżeństwo przechodzi kryzys, a jego kraj odrzucił porozumienia pokojowe, które mogłyby zakończyć toczącą się w nim od ponad pięćdziesięciu lat wojnę domową.

W trakcie tych pełnych refleksji dni Sergio wspomina wydarzenia, które naznaczyły życie jego i jego ojca: od hiszpańskiej wojny domowej, przez emigrację do Ameryki Łacińskiej, po Chiny z czasów Rewolucji Kulturalnej i partyzantkę lat sześćdziesiątych.

Po siedmiu latach pracy Vasquez po raz kolejny bierze do ręki fakty i układa z nich poruszający portret rodziny, której historia wpłynęła na losy całego świata.

 • Laureat Premio Bienal De Novela Mario Vargas Llosa
 • Vásquez zastąpił Gabriela Garcíe Márqueza jako wielkiego mistrza literatury kolumbijskiej.

  "The New York Review of Books"

  Jedna z wielkich powieści napisanych po hiszpańsku.

  Mario Vargas Llosa, "El País"

  Kłuje, uderza, boli, błyszczy. Ta literatura walczy, by stać się życiem i walczy o życie, by opowiedzieć. Cóż za wspaniała książka!

  Manuel Rivas

  Juan Gabriel Vásquez - Kolumbijski pisarz, dziennikarz i tłumacz urodzony w 1973 roku w Bogocie. Studiował na paryskiej Sorbonie, przez ponad dziesięć lat mieszkał w Barcelonie. Międzynarodową sławę przyniosła mu obsypana nagrodami powieść Hałas spadających rzeczy. Jego książki przetłumaczono na dwadzieścia osiem języków i wydano w czterdziestu krajach. Jest laureatem licznych wyróżnień literackich, m.in. English Pen Award 2012, nagrody Hiszpańskiej Akademii Królewskiej czy nagrody Rogera Caillois za całokształt twórczości, którą wcześniej otrzymał m.in. Mario Vargas Llosa. W 2019 roku Kształt ruin znalazł się w ścisłym finale Międzynarodowej Nagrody Bookera.

  Na sąsiedniej półce

  Szukasz książki, audiobooka? Skorzystaj z wyszukiwarki
  ;

  REKLAMA

  REKLAMA

  Najnowsze informacje na Tu Stolica

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  REKLAMA

  Wakacje wrzesień i październik 2023
  Wakacje wrzesień i październik 2023

  Kup bilet

  Znajdź swoje wakacje

  Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

  Polecamy w naszym pasażu

  REKLAMA

  REKLAMA

  Zima 2023/2024
  Zima 2023/2024