REKLAMA

Bielany

różne »

 

Książka profesora na aukcji WOŚP. Poświęcił życie ptakom i Bielanom

  20 stycznia 2023

alt='Książka profesora na aukcji WOŚP. Poświęcił życie ptakom i Bielanom'
źródło: UD Bielany

Burmistrz warszawskich Bielan przekazał na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy unikatową książkę prof. Macieja Luniaka "Przed odlotem. O sobie i przyrodzie miasta" z dedykacją autora. 87-letni naukowiec opisuje w niej swoje dzieciństwo oraz opowiada o życiowej pasji, którą jest ornitologia.

REKLAMA

"Książka jest spojrzeniem wstecz na prawie już dziewięć dekad mojego życia. W pierwszych rozdziałach opowiadam, jak moja polska od trzech pokoleń rodzina wyrosła z korzeni czterech narodowości. Opisuję widziane oczami dziecka czasy okupacji i realia dorastania w latach powojennych. Pustułka ponownie na Starych Bielanach. Nie było jej prawie rok Pustułka wróciła na Stare Bielany
Po niemalże roku przerwy rzeźba pustułki wróciła na pień wyciętego drzewa na skwerze Salonik Reymontowski. Na jak długo?
Wspominam, jak znalazłem swoją życiową fascynację i drogę zawodową - ptaki. Nie jest to jednak pamiętnik z życia osobistego i rodzinnego. Główna część książki dotyczy tego, czym zajmowałem się jako przyrodnik" - tak opisuje swoją książkę prof. Maciej Luniak, dobrze znany mieszkańcom Bielan ornitolog.

Prof. Luniak doradza władzom Bielan

Profesor często doradza bielańskiemu samorządowi w sprawie remontów w lokalnych parkach, zabiera głos w kwestii ochrony Lasu Bielańskiego i regularnie bierze udział w konsultacjach razem z innymi mieszkańcami. Tuż przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do urzędu dzielnicy dotarły z drukarni egzemplarze książki prof. Luniaka "Przed odlotem. O sobie i przyrodzie miasta". Jak zapewniają osoby, które miały okazję ją przeczytać, jest to niezwykle poruszający opis barwnego życia badacza i miłośnika przyrody, a jednocześnie przyjaciela bielańskiego świata roślin i zwierząt.

- Cieszę się, że uczestniczyliśmy w wydaniu tej książki, opowieści o pasji ornitologicznej, która trwa już kilkadziesiąt lat! W najbliższych tygodniach planujemy spotkanie autorskie, na którym będzie szansa zdobyć publikację, podobnie jak na piknikach ekologicznych. Tymczasem zachęcam do aukcji sztabu WOŚP Młociny, na której można zdobyć egzemplarz książki z dedykacją prof. Luniaka - pisze burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

(jok)

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/unikatowa-ksiazka-macieja-luniaka-z-dedykacja-13157090789.

 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe