REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

różne

 

Książka profesora na aukcji WOŚP. Poświęcił życie ptakom i Bielanom

  20 stycznia 2023

Książka profesora na aukcji WOŚP. Poświęcił życie ptakom i Bielanom
źródło: UD Bielany

Burmistrz warszawskich Bielan przekazał na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy unikatową książkę prof. Macieja Luniaka "Przed odlotem. O sobie i przyrodzie miasta" z dedykacją autora. 87-letni naukowiec opisuje w niej swoje dzieciństwo oraz opowiada o życiowej pasji, którą jest ornitologia.

REKLAMA

"Książka jest spojrzeniem wstecz na prawie już dziewięć dekad mojego życia. W pierwszych rozdziałach opowiadam, jak moja polska od trzech pokoleń rodzina wyrosła z korzeni czterech narodowości. Opisuję widziane oczami dziecka czasy okupacji i realia dorastania w latach powojennych. Pustułka ponownie na Starych Bielanach. Nie było jej prawie rok Pustułka wróciła na Stare Bielany
Po niemalże roku przerwy rzeźba pustułki wróciła na pień wyciętego drzewa na skwerze Salonik Reymontowski. Na jak długo?
Wspominam, jak znalazłem swoją życiową fascynację i drogę zawodową - ptaki. Nie jest to jednak pamiętnik z życia osobistego i rodzinnego. Główna część książki dotyczy tego, czym zajmowałem się jako przyrodnik" - tak opisuje swoją książkę prof. Maciej Luniak, dobrze znany mieszkańcom Bielan ornitolog.

Prof. Luniak doradza władzom Bielan

Profesor często doradza bielańskiemu samorządowi w sprawie remontów w lokalnych parkach, zabiera głos w kwestii ochrony Lasu Bielańskiego i regularnie bierze udział w konsultacjach razem z innymi mieszkańcami. Tuż przed finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do urzędu dzielnicy dotarły z drukarni egzemplarze książki prof. Luniaka "Przed odlotem. O sobie i przyrodzie miasta". Jak zapewniają osoby, które miały okazję ją przeczytać, jest to niezwykle poruszający opis barwnego życia badacza i miłośnika przyrody, a jednocześnie przyjaciela bielańskiego świata roślin i zwierząt.

- Cieszę się, że uczestniczyliśmy w wydaniu tej książki, opowieści o pasji ornitologicznej, która trwa już kilkadziesiąt lat! W najbliższych tygodniach planujemy spotkanie autorskie, na którym będzie szansa zdobyć publikację, podobnie jak na piknikach ekologicznych. Tymczasem zachęcam do aukcji sztabu WOŚP Młociny, na której można zdobyć egzemplarz książki z dedykacją prof. Luniaka - pisze burmistrz Grzegorz Pietruczuk.

(jok)

Link do aukcji: https://allegro.pl/oferta/unikatowa-ksiazka-macieja-luniaka-z-dedykacja-13157090789.

 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA