REKLAMA

Bielany

migawka z okolicy »

 

Pustułka ponownie na Starych Bielanach. Nie było jej prawie rok

  2 września 2022

alt='Pustułka ponownie na Starych Bielanach. Nie było jej prawie rok'
źródło: Facebook /Grzegorz Pietruczuk - Burmistrz Dzielnicy Bielany

Po niemalże roku przerwy rzeźba pustułki wróciła na pień wyciętego drzewa na skwerze Salonik Reymontowski. Na jak długo?

REKLAMA

Wpisane do gminnej ewidencji zabytków Bielany I nieustannie wzbogacają się o nowe elementy. W pobliżu al. Reymonta można znaleźć m. Rzeźba pustułki nie przetrwała roku. Zostały same szpony Rzeźba pustułki nie przetrwała roku. Zostały same szpony
Z przestrzeni zabytkowego osiedla Bielany I zniknęła wykonana z żywicy rzeźba, którą w marcu zamontowano na pniu ściętego drzewa.
in. mural z napisem "Piechotkowo" oraz inny, przedstawiający architektów Kazimierza Piechotkę (1919-2010) i Marię Piechotkową (1920-2020). W ubiegłym roku w przestrzeni osiedla pojawiła się... pustułka z żywicy.

Ktoś ukradł pustułkę

Wczesną wiosną ubiegłego roku przeznaczone do wycięcia drzewo przy skrzyżowaniu Reymonta i Fukierów przekształcono w naturalną... rzeźbę. W charakterystycznie wyciętym pniu zamontowano pustułkę z rozprostowanymi skrzydłami. Jest to gatunek często spotykany w rejonie Piechotkowa. Dodatkowo wokół pnia został posadzony bluszcz pospolity, a nieco dalej lilaki i róże. Niestety ptak-rzeźba nie pobył z mieszkańcami zbyt długo, bo... komuś się spodobał na tyle, że rzeźbę ukradł. Został tylko sznur i szpony. Rzeźba nie wytrwała nawet roku.

Kup bilet

Rzeźba pustułki ponownie na Piechotkowie

- Mam nadzieję, że tym razem rzeźba będzie cieszyć oko znacznie dłużej niż ostatnio - poinformował na Facebooku burmistrz Grzegorz Pietruczuk. - W październiku ubiegłego roku ktoś ukradł rzeźbę. Na szczęście Szymon Malinowski podjął się wykonania repliki.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break