REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Białołęka

Bez zakłóceń i opóźnień

 

Krowim mostkiem pojedziemy latem

  7 lutego 2012

Krowim mostkiem pojedziemy latem

Jak tylko zelżeją mrozy, drogowcy powrócą do prac przy budowie mostu na Kobiałce. Pogodowa przerwa była zaplanowana, zimno nie powinno więc spowodować opóźnień w oddaniu inwestycji.

REKLAMA

Budowa mostu rozpoczęła się w połowie ubiegłego roku. Na razie wszystko przebiega zgodnie z planem. Większość prac zakończono w 2011 roku.

- Betonowanie płyty głównej wykonaliśmy jeszcze w grudniu. W tej chwili beton dojrzewa, potrzebuje na to 28 dni, najważniejsze jest jednak pierwsze dziesięć dni.

Nowa przeprawa będzie szeroka na 15 metrów, z dwoma pasami ruchu, chodnikami i ścieżką rowerową.
Jeśli zrobi się tylko cieplej, przystępujemy do dosuszania płyty i układania izolacji oraz płyty wraz z oznakowaniem poziomym - mówi Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich.

Konstrukcja mostu jest już gotowa. Pozostało jeszcze układanie kap chodników i montowanie barier. Przypomnijmy: nowa przeprawa będzie szeroka na 15 metrów, z dwoma pasami ruchu, chodnikami i ścieżką rowerową.

- Przebudowa przebiega bez żadnych opóźnień. Termin zakończenia prac to koniec maja 2012 r. - informuje Gałecka podkreślając, że ta data nie oznacza oddania mostu do użytku. Dochodzą jeszcze odbiory techniczne, a te mogą potrwać nawet kilkanaście tygodni.

Anna Sadowska

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuBiałołęka

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA