Kronika policyjna
8 października 2010
Bemowski cyberoszust. Bez koszyczka też można.
Bemowski cyberoszust
Tu na razie jest ściernisko. Nieciekawe oblicze Bemowa
Na tę inwestycję mieszkańcy około 200-metrowej ulicy Moździerzy czekają od lat. Wygląda na to, że się doczekają. Jednak nie dzięki urzędnikom, a inwestorowi prywatnemu, który w okolicy przeprowadza nietypową budowę.
na aukcjach internetowych oferował sprze-daż materiałów budowlanych. Niestety, nie zamierzał ich dostarczyć.
Po zaksięgowaniu pieniędzy na koncie miał dostarczyć zamówiony towar. Mimo zapewnień zamówienie nie dotarło do odbiorców. Zdenerwowani klienci złożyli zawiadomienie na komisariacie przy ul. Raginisa.
Policjanci szybko namierzyli 42-latka. Jak ustalili, w ten sposób wyłudził około 40 tys. zł. Jacek D. usłyszał trzy zarzuty oszus-twa. Był już karany za przestępstwa podobne.
Bez koszyczka też można
Na zakupy wygodniej z koszyczkiem. Są jednak tacy, którym wózek sklepowy tyl-ko przeszkadza... Rafał D. właśnie do takich osobników należy. W jednym ze skle-pów wybrał - może dla siebie, a może na prezent - damskie kosmetyki i żywność o wartości 600 zł. Miał pecha - miała go na oku ochrona, która wezwała policję. Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, 19-latek usłyszał zarzuty kradzieży mienia. Rafał D. przyznał się i poddał dobrowolnie karze. Wkrótce jego sprawę rozpatrzy sąd.TW Fulik
na podstawie informacji policji












































