Kocham kino
28 września 2007
Dla wszystkich amatorów dobrego kina Bielański Klub Filmowy przygotował projekcje w podziemiach kościoła św. Zygmunta. Dodatkową atrakcją będzie możliwość dyskusji ze znanym dziennikarzem Michałem Ogórkiem oraz inne spotkania z wybitnymi postaciami kina.
Burmistrz Bielan i jego ocenzurowana gazeta
300 tysięcy złotych - tyle w tym roku kosztować będzie sam druk i kolportaż wydawanej przez Urząd Dzielnicy Bielany gazety "Nasze Bielany". W porównaniu z zeszłym rokiem koszty bardzo wzrosły, głównie z powodu ogromnego skoku cen papieru. Burmistrz Grzegorz Pietruczuk ani myśli oszczędzać.
1 października będziemy mogli obejrzeć "Misję" - film pod każdym względem niezwykły, ze wspaniałymi kreacjami aktorskimi Roberta De Niro i Jeremiego Iron-sa. Niecodzienną aurę współtworzą: naturalna sceneria dzikiej Amazonii i ścieżka dźwiękowa Ennio Morricone, która przeszła do legendy kina. Film obsypany nagro-dami, m.in. Złotą Palmą w Cannes w 1986 r. Głównym jego bohaterem jest jezuita ojciec Gabriel (Irons), który podejmuje wyprawę w głąb południowoamerykańskiej dżungli, gdzie buduje placówki misyjne dla Indian Guarani. Niespodziewanie zysku-je sprzymierzeńca w osobie Rodriga Mendozy (De Niro), najemnika, łowcy niewol-ników i bratobójcy, który przechodzi głęboką duchową przemianę. Gdy Hiszpania sprzedaje swą kolonię Portugalii, obaj jezuici wobec agresji kolonizatorów staną przed dramatycznym wyborem - porzucić Indian czy walczyć w ich obronie...
Stroja
.













































