REKLAMA

Wawer

różne »

 

Kłopoty z parkowaniem na Żegańskiej. "Ograniczyć postój do 15 minut"

  14 maja 2019

alt='Kłopoty z parkowaniem na Żegańskiej. "Ograniczyć postój do 15 minut"'
źródło: ZMID

W centrum Międzylesia coraz trudniej o wolne miejsce parkingowe. Przedsiębiorcy uważają, że problem rozwiązałoby kilka znaków drogowych.

REKLAMA

Problemami z parkowaniem na Żegańskiej zainteresował się radny Piotr Grzegorczyk, do którego zwrócił się właściciel jednego ze znajdujących się niedaleko wawerskiego ratusza lokali usługowych.

- Składam interpelację o konieczności wprowadzenia obowiązku czasowego parkowania, np. do 15 minut, w zatokach równoległych wzdłuż posesji o numerach 11-17 - pisze radny Piotr Grzegorczyk. Międzylesie: bez parkingu, z wiaduktem kolejowym Międzylesie: bez parkingu, z wiaduktem kolejowym
PKP PLK nie przestaje zaskakiwać w sprawie największej od dawna inwestycji w Wawrze.
- Pozwoliłoby to na ułatwienie korzystania ze znajdujących się w tych budynkach lokali usługowych przez osoby zmotoryzowane.

Jak zaznacza radny, dziś duża część miejsc na Żegańskiej jest zajęta przez auta pozostawiane tam na cały dzień. Ponieważ parkowanie w tym miejscu jest bezpłatne, formalnie nie ma żadnego problemu. Skutkiem jest jednak bardzo mała rotacja, a w rezultacie duże problemy ze znalezieniem wolnego miejsca i nielegalne parkowanie "na chwilę".

Co na to inżynier?

Jak wynika z odpowiedzi, której na pismo radnego Grzegorczyka udzielił warszawski ratusz, urzędnicy nie są zainteresowani rozwiązaniem problemu. Ich zdaniem firmy narzekające na brak miejsc dla klientów muszą sobie radzić same.

- W ocenie urzędu to przedsiębiorca powinien zabezpieczyć potrzeby parkingowe swoich klientów, czy to poprzez świadomy wybór lokalizacji na prowadzenie działalności zapewniającej miejsca postojowe w miejscu i ilości adekwatnej do potrzeb, czy też poprzez zapewnienie miejsc postojowych na terenie własnym - odpowiada miejski inżynier ruchu Michał Domaradzki. - Dopuszczamy możliwość wyznaczenia miejsc postojowych wyłącznie dla zaopatrzenia placówek handlowych, z ograniczeniem ich funkcjonowania do określonych godzin i z łącznym wprowadzeniem ograniczenia czasu rozładunku.

Inżynier ruchu niestety nie wyjaśnił, w jaki sposób właściciel maleńkiego sklepu lub zakładu fryzjerskiego, znajdującego się w wynajmowanym od samorządu pawilonie, miałby zapewnić klientom miejsce parkingowe na posesji. Od kiedy w 2016 roku Żegańska została poszerzona, budynki stoją bezpośrednio przy ulicy i nie ma fizycznie miejsca, by zmieścić przed nimi choćby jeden samochód.

(dg)

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# adaho

15.05.2019 11:23

Akurat w tej kwestii 100% poparcia dla ratusza. Jak komuś nie odpowiada lokal (bo np. nie ma możliwości zapewnienia parkingu dla klientów), to niech go zmieni na dostosowany do swoich potrzeb.
Publiczne miejsca parkingowe z definicji są dla wszystkich, zarówno dla tych, co tylko "na chwilę", jak i dla tych którzy wsiadają do pociągu rano i wracają wieczorem. Podobny problem w Falenicy - też lokalni "biznesmeni" roszczą sobie prawa do publicznych miejsc parkingowych.

 Pani Wiosna

24.05.2019 23:45

Dzięki Wiośnie, każda Polka i Polak do 26 roku życia będą mogli bezpłatnie podróżować po Unii Europejskiej. #wiosna #wiosnabiedronia #KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ
więcej na forum

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni