REKLAMA

Wawer

różne »

 

Kłopoty z parkowaniem na Żegańskiej. "Ograniczyć postój do 15 minut"

  14 maja 2019

alt='Kłopoty z parkowaniem na Żegańskiej. "Ograniczyć postój do 15 minut"'
źródło: ZMID

W centrum Międzylesia coraz trudniej o wolne miejsce parkingowe. Przedsiębiorcy uważają, że problem rozwiązałoby kilka znaków drogowych.

REKLAMA

Problemami z parkowaniem na Żegańskiej zainteresował się radny Piotr Grzegorczyk, do którego zwrócił się właściciel jednego ze znajdujących się niedaleko wawerskiego ratusza lokali usługowych.

- Składam interpelację o konieczności wprowadzenia obowiązku czasowego parkowania, np. do 15 minut, w zatokach równoległych wzdłuż posesji o numerach 11-17 - pisze radny Piotr Grzegorczyk. Międzylesie: bez parkingu, z wiaduktem kolejowym Międzylesie: bez parkingu, z wiaduktem kolejowym
PKP PLK nie przestaje zaskakiwać w sprawie największej od dawna inwestycji w Wawrze.
- Pozwoliłoby to na ułatwienie korzystania ze znajdujących się w tych budynkach lokali usługowych przez osoby zmotoryzowane.

Jak zaznacza radny, dziś duża część miejsc na Żegańskiej jest zajęta przez auta pozostawiane tam na cały dzień. Ponieważ parkowanie w tym miejscu jest bezpłatne, formalnie nie ma żadnego problemu. Skutkiem jest jednak bardzo mała rotacja, a w rezultacie duże problemy ze znalezieniem wolnego miejsca i nielegalne parkowanie "na chwilę".

Co na to inżynier?

Jak wynika z odpowiedzi, której na pismo radnego Grzegorczyka udzielił warszawski ratusz, urzędnicy nie są zainteresowani rozwiązaniem problemu. Ich zdaniem firmy narzekające na brak miejsc dla klientów muszą sobie radzić same.

- W ocenie urzędu to przedsiębiorca powinien zabezpieczyć potrzeby parkingowe swoich klientów, czy to poprzez świadomy wybór lokalizacji na prowadzenie działalności zapewniającej miejsca postojowe w miejscu i ilości adekwatnej do potrzeb, czy też poprzez zapewnienie miejsc postojowych na terenie własnym - odpowiada miejski inżynier ruchu Michał Domaradzki. - Dopuszczamy możliwość wyznaczenia miejsc postojowych wyłącznie dla zaopatrzenia placówek handlowych, z ograniczeniem ich funkcjonowania do określonych godzin i z łącznym wprowadzeniem ograniczenia czasu rozładunku.

Inżynier ruchu niestety nie wyjaśnił, w jaki sposób właściciel maleńkiego sklepu lub zakładu fryzjerskiego, znajdującego się w wynajmowanym od samorządu pawilonie, miałby zapewnić klientom miejsce parkingowe na posesji. Od kiedy w 2016 roku Żegańska została poszerzona, budynki stoją bezpośrednio przy ulicy i nie ma fizycznie miejsca, by zmieścić przed nimi choćby jeden samochód.

(dg)

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# adaho

15.05.2019 11:23

Akurat w tej kwestii 100% poparcia dla ratusza. Jak komuś nie odpowiada lokal (bo np. nie ma możliwości zapewnienia parkingu dla klientów), to niech go zmieni na dostosowany do swoich potrzeb.
Publiczne miejsca parkingowe z definicji są dla wszystkich, zarówno dla tych, co tylko "na chwilę", jak i dla tych którzy wsiadają do pociągu rano i wracają wieczorem. Podobny problem w Falenicy - też lokalni "biznesmeni" roszczą sobie prawa do publicznych miejsc parkingowych.

 Pani Wiosna

24.05.2019 23:45

Dzięki Wiośnie, każda Polka i Polak do 26 roku życia będą mogli bezpłatnie podróżować po Unii Europejskiej. #wiosna #wiosnabiedronia #KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuWawer

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Majówka 2025 za granicą
Majówka 2025 za granicą
Majówka 2025 za granicą

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Lato 2025
Lato 2025
Lato 2025

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Promocje Cyfrowe.pl
Promocje Cyfrowe.pl