Kino pod chmurką wraca na Jelonki. Doskonałe filmy w parku Górczewska
23 czerwca 2016
W tym roku bemowska część Filmowej Stolicy Lata to seria dziesięciu filmów, które zainteresują każdego miłośnika dobrego kina.
Wiata śmietnikowa zamiast zieleni. Mieszkańcy przegrali z zarządem spółdzielni
Mieszkańcy osiedla przy ul. Synów Pułku i Powstańców Śląskich od trzech lat walczyli o zachowanie zielonego klombu. Ich sprzeciw wobec budowy wiaty śmietnikowej na wspólnym podwórku spotkał się jednak z brakiem zrozumienia. Mimo protestów i alternatywnych propozycji lokalizacji, wiata powstała zgodnie z planem zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej "Jelonki".
Cykl seansów rozpocznie bajkowy "Grand Budapest Hotel" Wesa Andersona z genialnymi zdjęciami Roberta D. Yeomana i muzyką Alexandre'a Desplata, zaś zakończy "Casablanca" przez niektórych uznawana za najbardziej przereklamowany film w historii, przez innych - za wielkie dzieło. Na szczególną uwagę zasługują też "Grawitacja", robiąca na dużym ekranie piorunujące wrażenie, oraz "Birdman", aktorskie i reżyserskie arcydzieło Michaela Keatona i Alejandro Gonzáleza Iñárritu.
Wszystkie pokazy rozpoczną się o 21:00 i będą oczywiście bezpłatne.
Program:
(dg)
.










































