REKLAMA

Legionowo

inwestycje »

 

Kiedy ruszą pierwsze pociągi z Wieliszewa do Zegrza?

  12 maja 2023

alt='Kiedy ruszą pierwsze pociągi z Wieliszewa do Zegrza?'
źródło: PKP PLK

Na kolejowej trasie Wieliszew - Zegrze Południowe montowana jest sieć trakcyjna i podbijany tor. Widać już nowy przystanek Wieliszew Centrum i perony na stacji Zegrze Południowe. Kiedy ruszą pierwsze pociągi?

REKLAMA

Efektem inwestycji będą sprawne połączenia Zegrze - Wieliszew - Legionowo - Warszawa, zaś sam przejazd między Wieliszewem a Zegrzem Południowym zajmie około 4 minut. Właściwy poziom bezpieczeństwa zapewnią nowe urządzenia sterowania ruchem.

Utrudnienia na trasie do Wieliszewa i Nowego Dworu Mazowieckiego

Obecnie montowana jest sieć trakcyjna. Co kolejarze proponują dla Legionowa? Co kolejarze proponują dla Legionowa?
PKP Polskie Linie Kolejowe zaprezentowały mieszkańcom Legionowa plany rozbudowy linii kolejowej w kierunku Nasielska. Zaprezentowane szczegóły techniczne dwóch wybranych wcześniej korytarzy nie przewidują dużych wyburzeń. Dają za to możliwość nowej kładki czy nowego tunelu przez tory.
Następnie specjalistyczna maszyna, tzw. podbijarka, wyrówna tor na przejeździe i na szlaku między Wieliszewem a Zegrzem Południowym. 15 maja rozpoczną się prace na przejeździe w Zegrzu, które wymagają zmian w organizacji ruchu drogowego. Wykonawca prac zaplanował podbijanie toru oraz prace wykończeniowe na przejeździe w Zegrzu na ul. Modlińskiej (droga wojewódzka 631). Dla kierowców przygotowane zostały objazdy. Do Wieliszewa, od strony Zegrza, będzie trasa ulicą Warszawską (droga krajowa nr 61) oraz ulicą Nowodworską (droga wojewódzka nr 632). Prace wymagają zmian w organizacji ruchu drogowego od 15 do 19 maja.

Wstąp do księgarni

W czerwcu koniec prac i pierwsze pociągi do Zegrza?

Na przystanku Wieliszew Centrum wykonawca montuje słupy oświetleniowe. Kolejno zostaną ułożone płyty peronowe, ustawione ławki, wiaty. Dobrą orientację zapewnią tablice informacyjne i czytelne oznakowanie. Dla osób mających problemy z poruszaniem się będą ścieżki naprowadzające i pochylnie. Na przejeździe w Zegrzu, na ul. Modlińskiej, wymieniono nawierzchnię drogową, położono nowe tory, wykonano ścieżkę pieszo-rowerową. Wraz z uruchomieniem połączeń kolejowych, przejazd będzie wyposażony w sygnalizatory i rogatki.

Po 29 latach PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przywracają połączenie kolejowe do Zegrza. Mieszkańcy zyskają wygodny dojazd do pracy i szkół. Będzie sprawne połączenie pociągami nad Jezioro Zegrzyńskie. Przywrócenie linii do eksploatacji i ruchu pociągów zaplanowano już na 11 czerwca br.

(db)

.
 

REKLAMA

Komentarze (2)

# Lolek

12.05.2023 11:05

Nie umierzę jak nie zobaczę...

# AdamW

13.05.2023 21:12

Byloby super gdyby dotrzymali terminu!
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA