REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Legionowo

budżet obywatelski

 

Czy legionowianie rozwiążą problemy mieszkańców ulicy Daliowej?

  22 maja 2023

Czy legionowianie rozwiążą problemy mieszkańców ulicy Daliowej?
DB

Do legionowskiego budżetu obywatelskiego zgłoszono w tegorocznej edycji 14 pomysłów. Wśród nich aż dwa dotyczą ulicy Daliowej. Co chcą zmienić mieszkańcy Bukowa?

REKLAMA

- Wykonanie dodatkowej altany śmietnikowej rozwiąże problem gromadzenia i segregacji odpadów komunalnych dla budynków ul. Przemysłowa 6 i 8 oraz Daliowa 4, 6, 8 i 10 - wyjaśnia projektodawca w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Legionowa. Jak dodaje aktualnie dostępny jest tylko jeden śmietnik z ustawionymi obok kontenerami do segregowania odpadów, który nie zaspokaja potrzeb w zakresie gromadzenia odpadów dla tak dużej liczby mieszkańców. Co kolejarze proponują dla Legionowa? Co kolejarze proponują dla Legionowa?
PKP Polskie Linie Kolejowe zaprezentowały mieszkańcom Legionowa plany rozbudowy linii kolejowej w kierunku Nasielska. Zaprezentowane szczegóły techniczne dwóch wybranych wcześniej korytarzy nie przewidują dużych wyburzeń. Dają za to możliwość nowej kładki czy nowego tunelu przez tory.

Chcą nowej altany śmietnikowej

- Ogrodzenie istniejącego śmietnika, przy którym są ustawione kontenery na segregację odpadów, zdecydowanie poprawi estetykę miejsca, ale przede wszystkim ograniczy możliwość przemieszczenia się lekkich odpadów, które wywiewane są często z pojemników na segregację - dodaje pomysłodawca projektu oszacowanego na 35 tys. zł, nie generującego kosztów utrzymania w kolejnych latach.

Wstąp do księgarni

Na Bukowcu brakuje parkingów

Mieszkańcy Daliowej 4-10 idą krok dalej i proponują w ramach budżetu obywatelskiego budowę miejsc postojowych przy drodze wewnętrznej pobliskich kamienic.

- Na osiedlu "Bukowiec" usytuowane są cztery budynki mieszkalne, w których znajduje się 79 lokali mieszkalnych. Obecnie na terenie osiedla brakuje miejsc postojowych nie tylko dla mieszkańców, ale również dla osób odwiedzających. Realizacja projektu przyczyniłaby się nie tylko do zwiększenia możliwości parkowania pojazdów, ale i do poprawienia estetyki tej części osiedla - argumentuje autor.

Co na to legionowianie?

Oba projekty urzędnicy zweryfikowali pozytywnie, dlatego wezmą one udział w głosowaniu mieszkańców, które przeprowadzone zostanie od 12 lipca do 4 września br. Czy legionowianie rozwiążą problemy mieszkańców ulicy Daliowej? Okaże się 14 września. Ewentualna realizacja powinna nastąpić już w przyszłym roku.

(db)

.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Najchętniej czytane na TuLegionowo

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA