REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wola

wypoczynek

 

Wola świętuje w sobotę. Koncert Blue Cafe i inne atrakcje

  9 września 2022

Wola świętuje w sobotę. Koncert Blue Cafe i inne atrakcje
źródło: Dzielnica Wola

Już w sobotę święto Woli, czyli Kercelak. Na scenie Kapela Warszawska, Bryska i Blue Cafe! Stragany, zabytkowe pojazdy oraz uliczni grajkowie, którzy postarają się odtworzyć klimat dawnej Warszawy. Jakie jeszcze atrakcje przed nami?

REKLAMA

10 września od godziny 12:00 u zbiegu al. Solidarności, Okopowej i Leszno spotykamy się na święcie Woli.

Klimat dawnej Warszawy

Tegoroczny Kercelak odbywa się pod hasłem "Dziś panna Andzia ma wychodne" nie bez powodu.

To nawiązanie do tekstu piosenki ze słowami Władysława Szlengla, autora tekstów kabaretowych i piosenek, który w latach trzydziestych XX wieku mieszkał w kamienicy przy ul. Waliców 14.

Tym razem tematem przewodnim będą kobiety. Na scenie wystąpią utalentowane artystki, będzie pokaz przedwojennej rewii mody, ale organizatorzy zadbają także o profilaktykę wśród uczestniczek. W przygotowanej strefie prozdrowotnej stanie mammobus i osteobus, w których mieszkanki będą mogły się przebadać. Dla dzieci przewidziane są gry, zabawy i zajęcia rekreacyjne z nagrodami.

Trochę międzywojennych klimatów

Zanim zagra gwiazda wieczoru, na scenie pojawi się teatr dla dzieci z przedstawieniem opartym na warszawskich legendach. Wśród zaproszonych gości jest również Grzegorz Kalinowski, znany dziennikarz sportowy, ale także autor książek opisujących dawną Warszawę z jej kolorytem i różnorodnością. Autor znany jest z kryminałów retro, których akcja rozgrywa się w przedwojennej stolicy.

Później przeniesiemy się w świat warszawskich kabaretów, uczestnicząc w recitalu z utworami Hanki Ordonówny. W tym roku przypada 120 rocznica urodzin tej uwielbianej przez publiczność piosenkarki i aktorki przedwojennej aktorki.

Blue Cafe, Bryska i Kapela Warszawska

Około godz. 17 na scenie zagości Kapela Warszawska. Muzycy wykonają najsłynniejsze szlagiery, które śpiewały niegdyś podwórka i uliczni grajkowie pomiędzy stoiskami na Kercelaku. O godz. 18:30 na scenie pojawi się Bryska, która szturmem zdobywa szczyty list przebojów. Ma miliony wyświetleń swoich utworów w internecie i coraz częściej gości na największych festiwalach.

Na koniec wystąpi zespół, który zadebiutował 24 lata temu i przez cały czas jest na topie. O godz. 20:30 na scenie pojawi się Dominika Gawęda i zespół Blue Cafe.

(jr)

.
 

Polecamy

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły partnerskie

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje
Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl    Stanowią one własność prawnie chronioną należącą do Wakacje.pl S.A. i/lub jej partnerów.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Polecamy w naszym pasażu

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA