REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bemowo

budżet obywatelski

 

Kajakiem za darmo po fosie Fortu Bema

  28 lutego 2023

Kajakiem za darmo po fosie Fortu Bema
źródło: Dzielnica Bemowo

W okresie wakacyjnym wypożyczalnia rowerów wodnych i kajaków na przystani przy Waldorffa cieszy się niesłabnącą popularnością. Do tej pory można było popływać za darmo. Czy tak będzie w tym roku i w kolejnych latach?

REKLAMA

Przystań przy Waldorffa, w której można wypożyczyć rowery wodne a także kajaki, to już stały element wakacyjnego krajobrazu Fortu Bema.

Kajaki i rowery wodne w Warszawie

Po raz pierwszy wodne atrakcje pojawiły się w Formie Bema w 2009 roku, jednak z powodu podniesienia się poziomu wód gruntowych wypożyczalnię zamknięto na kilka lat. Rowery wodne wróciły na fosę po przeprowadzeniu niezbędnych prac remontowo-konserwacyjnych w 2015 roku. Zadaszony skatepark z lodowiskiem i parkiem trampolin na Bemowie? Byłby największy w Polsce Zadaszony skatepark z lodowiskiem, wrotkowiskiem i parkiem trampolin powstanie w Warszawie?
Największy w Polsce wielofunkcyjny, zadaszony obiekt z przeznaczeniem na skatepark, lodowisko, park trampolin i wrotkowisko przy Obrońców Tobruku na Bemowie - taką inwestycję wymarzyli sobie mieszkańcy warszawskiej dzielnicy.

W kolejnych latach na miłośników pływania czekało zazwyczaj dziesięć dwuosobowych rowerów, do wypożyczenia których wystarczyło jedynie okazanie dowodu tożsamości. Z racji niewielkiej głębokości atrakcja należała do całkowicie bezpiecznych, a obowiązkowe wyposażenie ratunkowe sprowadzało się do otrzymywanej razem z rowerem kamizelki ochronnej. Wakacyjny sezon w 2019 roku wzbogacił wypożyczalnię o kajaki, które co roku cieszą się popularnością wśród mieszkańców.

Kup bilet

Kajaki wrócą do Fortu Bema

- W 2023 roku planowane jest otwarcie wypożyczalni kajaków z pieniędzy własnych Urzędu Dzielnicy Bemowo - informuje rzeczniczka bemowskiego ratusza Natalia Walka.

Bezpłatne kajaki mają być udostępniane od drugiej połowy maja do września, codziennie w godzinach od 10:00 do 20:00. W minionym roku wypożyczalnia nie została otwarta z uwagi na brak pieniędzy w bemowskim ratuszu. Z myślą o tym, aby nie powtórzyła się taka sytuacja, w tym roku po raz pierwszy złożono projekt bezpłatnej wypożyczalni w ramach budżetu obywatelskiego.

Bezpłatne kajaki w Warszawie?

Wypożyczalnia funkcjonować by miała w okresie wiosenno-letnim, od 27 maja do 17 września, 7 dni w tygodniu w godzinach 10:00-20:00, a zatem przez 115 dni. Dysponowałaby siedmioma kajakami wraz z wiosłami oraz kamizelkami. Jak wyjaśnia autorka pomysłu, celem projektu jest promocja aktywnego wypoczynku w Forcie Bema.

- Kajaki mają ponadto pozytywny wpływ na zbiorniki wodne. Przeciwdziałają niedotlenieniu zbiornika poprzez wprowadzenie zawirowań w wodzie - dodaje. Koszt realizacji pomysłu został oszacowany na 150 tys. zł i zapewne trafi on pod czerwcowe głosowanie mieszkańców.

(jr)

.
 

Komentarze (1)

# Taka prawda

05.03.2023 19:46

Ten portal jest martwy...
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA