Jak w codzienności odnajdywać przyjemności? Nauczysz się w Bemowskim Centrum Kultury
3 października 2024
Koniec lata i zbliżająca się jesień to doskonała okazja, by zajrzeć w głąb siebie i przyjrzeć się temu, co w życiu przynosi radość, a nad czym można jeszcze popracować, by poczuć lekkość i spokój.
Odnalezieniu w sobie tych jakości sprzyja seria wyjątkowych spotkań warsztatowych, które pomogą uczestnikom zgłębić ważne wartości i potrzeby, niezbędne do świadomego kształtowania swojego życia. Każde z tych spotkań poświęcone będzie innemu tematowi, a udział w nich pozwoli na praktyczne przepracowanie kluczowych zagadnień, które ułatwią wprowadzenie nawet drobnych, ale istotnych zmian w codziennym życiu.
- Te spotkania to szansa, by w bezpiecznej atmosferze przyjrzeć się swoim wartościom, talentom i potrzebom.
Wyszło niefortunnie na Fortuny? Doczekamy się remontu ulicy?
Ulic o znaczeniu lokalnym na Bemowie nie brakuje. Są wąskie, dziurawe, notorycznie zalewane po każdej burzy, nieprzystosowane do ruchu dwukierunkowego.
Uczestnicy będą pracować nad wprowadzeniem realnych zmian zgodnych z ich gotowością i potrzebami - mówi Magdalena Tomecka, dyrektorka Bemowskiego Centrum Kultury.
Jak być sybarytą?
Spotkania obejmą takie tematy jak:
- Każde spotkanie to szansa na spojrzenie na siebie i otaczającą rzeczywistość z nowej perspektywy oraz na otrzymanie praktycznych narzędzi, które mogą znacząco poprawić jakość życia. To czas refleksji, pracy nad sobą i odkrywania, jak żyć pełniej i w zgodzie ze swoimi potrzebami - zachęca Magdalena Tomecka.
Uczestnicy warsztatów pod fachową opieką
Warsztaty poprowadzi Agnieszka Sokolnicka, która od 2020 roku prowadzi inicjatywę "Kobieca Pełnia Życia", w ramach której organizuje i prowadzi warsztaty z rozwoju osobistego, konsultacje dotyczące konstruktywnego komunikowania się oraz tematyczne spacery w lesie. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z komunikowaniem się, asertywnością, wprowadzaniem zmian oraz kobiecością.
Jest trenerką po Szkole Treningu i Warsztatu Psychologicznego Ośrodka Intra, certyfikowaną trenerką gry coachingowej Podróż Bohatera oraz absolwentką studiów podyplomowych z mediacji rodzinnych i podstaw pomocy psychologicznej rodzinie na Uniwersytecie SWPS. Ukończyła liczne kursy z zakresu tutoringu, komunikacji i relacji. Koordynuje również inkubator innowacji społecznych, zajmujący się opracowywaniem rozwiązań na rzecz osób starszych.
Więcej szczegółów oraz godziny spotkań dostępne są na www.bemowskie.pl w zakładce z wydarzeniem. Na każde spotkanie obowiązują oddzielne zapisy.
(kg)
.