Miał ponad promil alkoholu i żadnych uprawnień.
dzisiaj, 09:49
Policjanci z Legionowa zatrzymali kierowcę skody, który prowadził samochód pod wpływem alkoholu i bez wymaganych uprawnień. Mężczyzna zakończył jazdę po uderzeniu w krawężnik na ulicy Marmurowej w Jabłonnie.
Do zdarzenia doszło w niedzielę, 24 maja, po godzinie 22:00 na ulicy Marmurowej w Jabłonnie. Policjanci z legionowskiej drogówki otrzymali zgłoszenie o skodzie, która uderzyła w krawężnik i urwała koło.
Na miejscu funkcjonariusze zastali uszkodzony samochód oraz wskazanego przez świadków kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1 promil alkoholu.
Kierował autem bez uprawnień
Podczas sprawdzania danych w policyjnych systemach okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Uszkodzoną skodę przekazano osobie wskazanej przez kierowcę, która została zobowiązana do usunięcia pojazdu z drogi.
Sprawą zajmie się sąd
Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz bez wymaganych uprawnień. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Legionowie.
Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i odpowiedzialność na drogach. Funkcjonariusze przypominają również, by reagować w sytuacjach, gdy ktoś może prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu.
Red




































